Majko09
18.08.18,15:53
Ahojte,
viete prosim poradit niekto, ako nastavit makro, ktore by z jednej obrovskej tabulky vykopirovavalo do samostatneho suboru a zaroven samostatnych sheetov tohto suboru udaje, podla toho co je zafiltrovane a zaroven si to makro prenastavi filter na dalsie hodnoty a pokracuje v kopirovani?

Napriklad je databaza dodavatelov, kde okrem produktov jednotlivych dodavatelov je k dispozicii kopec inych doplnkovych udajov.

A ja by som chcel, aby makro nastavilo filter, na konkretneho dodavatela, potom na konkretny produkt, a vsetky riadky, ktore takto budu vyfiltrovane, skopiruje do sheetu ineho suboru.
Potom vymeni produkt za dalsi, bud podla poradia alebo podla vopred zadefinovaneho zoznamu, a znova kopiruje do dalsieho sheetu.
A takto ide az do konca zoznamu produktov a ked dosiahne koniec, tak prehodi vo filtri dodavatela a zasa zacina cele kopirovanie nanovo.

dakujem za radu/pomoc
mepex
18.08.18,15:31
Dobrý deň. Vaša požiadavka je univerzálna bez zadania podkladov (aj keď vymyslených). Zvyčajne sa stretávam s potrebou spojiť údaje a nie rozložiť. Ak to potrebujete kvôli reportom pouvažujte o spojenom prehľade, alebo o autamtickom zapnutí/alebo prepínaní filtrov - pomocou makra. Za každých okolností zo zdrojových údajov by som spravil tabuľku. Na jednorázovú aplikáciu by som ale zvolil vytvorenie prehľadu pomocou kt s dvomi vynesenými filtrami Dodávateľ a Produkt. Ono kt má jednu zvláštnu vlasnosť, že dokáže samočinne rozložiť jeden z filtrov na listy s hodnotami filtru. Najskôr by som rozložil Dodávateľov a potom by som prechádzal výsledné listy dodávateľov a rozkladal na produkty. Ak by som to musel robiť pravidelne, alebo by bolo veľa dodávateľov, tak by som si spravil z údajov dve kt. 1. kt by boli dodávatelia a 2. produkty a k tabuľke vyniesť tieto dva rýchle filtre a makrom z oboch kt prepínať a kopírovať vst. tabuľku do nového zošita.
Majko09
18.08.18,16:04
Zdravim,
no ono prave preto rozdelujem takuto hromadnu tabulku, pretoze data posielam viacerym ludom, avsak oni chcu dostavat iba tie data, ktore sa tykaju ich, cize z toho dovodu rozdelujem tu tabulku takto (rucne zatial), pretoze ked niekto potrebuje svojich 6 tisic riadkov, tak mu neposlem celu databazu s 50 tisic riadkami.
Cez pivotku, ako pisete by som to nerad robil, pretoze uz v samotnej databaze je nastavena nejaka struktura stlpcov a roznych formatov udajov, vratane podmienenych formatovani, ktore si odo mna ziadaju, cize preto hladam sposob, ktory by mi danu databazu rozkopiroval, tak aby aj formaty korespondovali, alebo by cielova sablona uz bola nastavena formatovanim ako treba a tam by makro povkladalo udaje ako hodnoty.
elninoslov
21.08.18,07:02
Do ďalšieho fóra (http://wall.cz/index.php?m=topic&id=41230&page=1#post-41241) som Vám postol návrh riešenia.