nikula
21.08.18,07:21
Manželia kúpili byt pred dvomi rokmi, urobili tam nejakú rekonštrukciu.... teraz sa rozhodli byt predať. Ok kúpnej ceny si odpočítajú náklady na rekonštrukciu a z toho budú platiť daň...Ako to bude s daňou z predaja? Budú si to musieť obaja na polovicu poriešiť v DP? Manžel je zároveň szčo, čiže tento príjem bude uvádzať v oddiele ostatné príjmy ako príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľností???
Katy a R
21.08.18,09:01
Ku kúpnej cene pripočítajú všetky výdavky, čo mali - a toto odpočítajú od predajnej ceny - dostaneš základ dane (§8)
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov#prijmy_ostatne
príjmy aj výdavky si manželia môžu a nemusia rozdeliť - je na nich - ako? záleží ako sa dohodnú (čo je pre nich výhodnejšie)
stačí len presne postupovať podľa poučenia na vyplnenie DP (nepustí;))