sly_fox
22.08.18,10:17
prikladam subor... ale prišiel som na to ze to nie je ok.... nakolko sleduje datum. ale ked zmluvu podpisem na PZP 22.8.2018 tak chcem alebo potrebujem aby mi excel sledoval splatnost o rok... a upozornil 30 dni pred splatnostou kazdy rok kym zmluva zije... lebo teraz mi sleduje akt. datum ... a to nie je ok .... Dakujem krasne za pomoc.

Dakujem za reakciu, ten budicek je len skuska na okno ktore moze upozornit .... to neriesim teraz... dolezite je : ak sa da tak nastav. v xls tak ...zmluva je podpisana 1.1.2018 ... mam 1000 zmluv vsade su ine datumi zmluv ... takze som chcel aby xls sledoval datum spísania zmluvy napr. PZP a pred vyrocim ma upozornil napr. 30dni pred ... azmenil farbu bunky na červenu ... lebo v tom subore co som prilozil sleduje 30dni k aktualnemu datumu takze to nefunguje spravne ... ak by zmluva bola este aktivne 5 rokov tak to podla akt.nast. nefunguje. Dakujem za kazdu pomoc... outlook nie je riesenie.... a mne nepridu zlozenky ak sa jedna o 500 klientov ktorych evidujem....
vicktor
22.08.18,08:40
Pocet dni do splatnosti je OK, ved to by mohlo stacit, funkcii s "budickom" nerozumiem. Resp. nerozumiem "teraz mi sleduje akt. datum".
Ale nie je to skrabat sa pravou za lavym?
Jednak mi poistovna posiela mesiac vopred zlozenky, jednak mam nastaveny trvaly prikaz a keby som chcel, tak si dam periodicku pripomienku do mobilu.
sly_fox
22.08.18,15:06
Dakujem za reakciu, ten budicek je len skuska na okno ktore moze upozornit .... to neriesim teraz... dolezite je : ak sa da tak nastav. v xls tak ...zmluva je podpisana 1.1.2018 ... mam 1000 zmluv vsade su ine datumi zmluv ... takze som chcel aby xls sledoval datum spísania zmluvy napr. PZP a pred vyrocim ma upozornil napr. 30dni pred ... azmenil farbu bunky na červenu ... lebo v tom subore co som prilozil sleduje 30dni k aktualnemu datumu takze to nefunguje spravne ... ak by zmluva bola este aktivne 5 rokov tak to podla akt.nast. nefunguje. Dakujem za kazdu pomoc... outlook nie je riesenie.... a mne nepridu zlozenky ak sa jedna o 500 klientov ktorych evidujem....
vicktor
23.08.18,08:18
Ak nechces k aktualnemu datumu (cize dnes), tak v tej bunke od today odpocitaj 30 dni.
ivka70
27.08.18,07:06
Staci v stplci E dat podmienene formatovanie na podmienku, ak je cislo vmensie ako 30, zvyrazni farbou ....
Mozes dokonca dat semaforovo: cervene ,ak je menej = ako 30, orazove , ak je 31-40, zelene ako je 41-50.
pawen
28.08.18,19:36
do stlpca "Koľko dní zostáva do splatnosti" vzorec "=IF($B$1>=D4; DATE(YEAR($B$1)+IF(AND(YEAR($B$1)>= YEAR(D4);MONTH($B$1)*100+DAY($B$1)>=MONTH(D4)*100+DAY(D4));1;0);MONTH(D4);DAY(D4));D4 )-$B$1)".
počet dní je odvodený od najbližšej výročnosti. počíta to splatnosť aj keď zmluva bola podpísaná dávnejšie v minulosti. stačí pridať podmienené formátovanie pre podmienku "počet dní do splatnosti <= 30", alebo ako radí ivka70.