Zdeni
15.08.06,18:56
Ahojte Poraďáci! Neviete niekto ako je to s tými zapaľovačmi? Musia mať detskú poistku, alebo od kedy by mali mať, ak to zatiaľ nie je povinné. Je povolené predávať aj tie bez poistky? Kamarátka má novinový stánok a začala panikáriť, že tie staré / bez detskej poistky/ už nesmie predávať.
ondrejvla
15.08.06,17:00
Ahojte Poraďáci! Neviete niekto ako je to s tými zapaľovačmi? Musia mať detskú poistku, alebo od kedy by mali mať, ak to zatiaľ nie je povinné. Je povolené predávať aj tie bez poistky? Kamarátka má novinový stánok a začala panikáriť, že tie staré / bez detskej poistky/ už nesmie predávať.

Zdeni, tak tento zákon nepoznám, priznám sa, ani som to nikde nečítala. Ale u nás v Žiline predávajú v novinových stánkoch aj bez detskej poistky.
Zdeni
15.08.06,17:12
No, veď zato sa mi to nezdá, lebo by som sa bola s tým už stretla. Ale zdá sa mi, že na Markíze to už dávali. Teraz neviem, či je to povinnosť, alebo bude. A teraz jej to niekto v stánku povedal, tak asi bude na tom niečo pravdy:confused: .
lenkak
15.08.06,17:14
Asi to bude len novinka, lebo keď som mala na starosti novinové stánky, takýto problém som nepoznala, cca 3 roky dozadu.
Barbora.B
15.08.06,18:35
Ja som to už tiež niekde počula, ale sa mi zdá, že to má platiť až od januára 2007. Na stránke Slov. obch. inšpekcie, je uvedené, že síce robili kontrolu na zapaľovače, ale o tom, že by sa mali predávať už len tie, ktoré majú detskú poistku, tam nič nie je. Skúste sa obrátiť na SOI, tam Vám to ujasnia.