RenaOrava
22.08.18,23:28
Prisla ku mne poulicna macka. Zvykli sme si obe na seba. Po 3 mesiacoch porodila 4 macata (prezilo len jedno. Dve zlikvidovala kuna a jedno zmizlo az pred nedavnom) a to s matkou zije u mna vo dvore. Su volne, davam im len zrat. Maciatko ma podla vsetkych mojich prepoctov asi 3 mesiace a macka je opat vysoko kotna. Moj problem je v tom. Za tyzden odchadzam na 2 mesiace mimo domova a o macky sa nema kto starat. Male maca sa z dvora nepohne. Doteraz som ho krmila ja a matka macka, ktora mu nosila aj mysi. Mam dojem ze maca si nevie same chytit este mys. Skusala som im jeden den nedat zrat, aby si sli lovit, ale maca bolo stale pri mne a hladne. Co sa stane ked odidem? bude sa on starat jeho matka, ked uz bude mat dalsie macata? Uz ho ciastocne zavrhuje, aj ked mu este mys doniesla. Postara sa o seba sam? Mam z toho hlavu v smutku.
misoft
23.08.18,05:16
Postará. (väčšinou) a mača aj samo pochopí, že musí loviť....
A mimochodom .... to je kolobeh života v prírode... ak sa mača "nenaučí" - "pôjde". U divo žijúcich mačiek (v mestách) je to bežné. Tvoja chyba bola, že si prikŕmovala....
mimotemy
Ja tiež mám doma "najdúcha" - kocúrika, ktorý sa túlal okolo kontajnerov - teraz je doma a je to domáci mazlík :D
kopretinka
23.08.18,06:57
škoda,že si nedala cicu vykastrovať......nemáš nikoho,kto by im doniesol jedlo?
RenaOrava
23.08.18,21:42
na pravidelne nosenie veru nemam a moc nechcem s tym nikoho zatazovat.
kopretinka
23.08.18,21:49
:-( nemáš žiadnu kamarátku,alebo niekoho,na koho sa dá fakt spoľahnúť? Veď granule netreba denne.....
marienka 18
02.10.18,18:52
neboj sa, maciatko bude kazdym dnom silnejsie a odvaznejsie. ked bude butene tak sa o seba postara.