Mišik92
23.08.18,08:16
Ahojte, potrebujem poradiť: podarilo sa mi zlomiť USBčko a mám tam jeden word dokument, ktorý fakt potrebujem. Ten dokument som mala len tam a na počítači kde som ho otvárala není ani kópia ani mi ho nechce otvoriť.
1. Vedel by mi niekto za prijateľnú cenu dostať dokument z toho USB?
bodliak
23.08.18,07:57
Misik, skor by sa hodila fotka toho zlomeneho USB kluca. Z tohoto ti nikto nic nepovie.
misoft
23.08.18,08:12
K obrázku 1.
F:\foto.docx - je to logické oznámenie, pretože priečinok (adresár nemôže mať takýto názov - takéto názvy majú samotné súbory - t.z. foto.docx je súbor s názvom "foto" vo formáte "docx".
k obrázku 2. - logické vysvetlenie - na ploche máš ikonku na súbor foto (tzv. LNK), ktorý odkazuje na cestu na disk (v tvojom prípade asi to F:), ktorý nie je v PC zasunutý (resp. v tvojom prípade - zlomený a nefunkčný) - takže PC ti oznamuje, že táto "cesta" neexistuje a darmo hľadá prepojenie.

K USB kľúču - naozaj by sa hodilo foto, ako je to zlomené. Pokiaľ by šlo len o ulomený konektor USB, dalo by sa to ošetriť náhradným prepojením priamo na "črevá" USB kľúča.
https://rokwell.ru/sk/faulty-usb-flash-drives-and-how-to-fix-them-flash-drive-repair-inhouse/
https://rokwell.ru/public/b2a39.jpg
USB konektor má totiž len 4 kontakty a to 2x napájanie a 2x dátové.
http://zapojenikabelu.cz/files/usb.png (zapojenie v PC konektore - opak je potom v USB pri pohľade na konektor USB kľúča)
takže sa (niekedy) dá použiť i poškodený USB kábel na to, aby sa kľúč reparoval a potom fungoval ďalej.
Chobot
23.08.18,11:45
Odkiaľ si?

Ak to je zlomené tak, ako píše misoft, tak by to bolo možné s tým niečo urobiť.
misoft
24.08.18,05:38
Po doplnení foto - toto sa dá opraviť - je to "ulomené" akurát v prepojení na konektor - šikovný opravár pre PC ti to opraví mikropájkovačku za 5 minút.
Mišik92
24.08.18,05:38
tie 4 kontakty sú zlomené, ako ja sa v tom fakt nevyznám tak ak by bol nejaký ochotný chalan Bratislava alebo Malacky a by mi to spojazdnil za flašu napr.budem rada :)
misoft
24.08.18,05:39
Toto sa dá opraviť - za 5 minút mikropájkovačku - v servise pre PC to tiež vedia. A niekedy aj satarmo :D:D
Mišik92
24.08.18,06:09
Ďakujem ešte takého nájsť:)
bodliak
24.08.18,09:11
Vidim, ze si pridal fotku, toto by malo byt opravitelne. Teda aaspon tak, ze ziskas data, ktore na nom su.

Skusil by som ho zasunut do kompu a podvihnut/podlozit tak, aby sa vsetky 4 kontakty dotkli. Mal by ozit.
Mišik92
24.08.18,17:44
SKúšala ale ukazuje mi že nie je rozpoznateľné..už aj na to som čítala tipy čo robiť ale nič pre mňa zrozumiteľné
misoft
24.08.18,20:43
Toto fungovať nebude - tam ide o to, aby napájanie i dátové signály šli bez obmedzenia - to sa musí riadne prispájkovať.
Nandrolon
25.08.18,08:57
Treba to zaletovat mikropajkou. Trafopajkou to ani neskusat.
misoft
25.08.18,09:07
I písal som o tom - v komentári
" misoft (Včera 07:38) Po doplnení foto - toto sa dá opraviť - je to "ulomené" akurát v prepojení na konektor - šikovný opravár pre PC ti to opraví mikropájkovačku za 5 minút."
Nandrolon
25.08.18,09:58
Vsak som ti dal uzitocne.
Chobot
25.08.18,20:25
Ja som zo Stupavy, robím v BA. Budúci týždeň mám dovolenku, ale budem v Stupave. Ak chodíš okolo, môžeš mi to priniesť. Ak máš doma nejaký starší USB kábel, akýkoľvek, ktorý už nepotrebuješ, prines aj ten. Ak nie, nejaký doma nájdem ja. Kupovať kvôli tomu nemusíš.

Úspech negarantujem, v najhoršom prípade kľúč vrátm v stave, ako ho prevezmem.

Toto by nemal byť problém, pokiaľ sa tým nárazom nepoškodilo nič ostatné na tej zelenej doske.

Ak chceš, pošlem ti číslo do SS.
Chobot
26.08.18,16:10
Ja ti to môžem skúsiť opraviť.