WEWE666
27.08.18,11:06
Ahojte. Ideme kúpiť pozemok v záhradkárskej oblasti. Na LV sú uvedené dve parcelné čísla. Jedno je pod chatkou, kde je uvedené parcelné číslo 111111, výmera, druh pozemku (zastavaná plocha a nádvorie), spôsob užívania pozemku 17( Pozemok, na ktorom je postavená budova bez označenia súpisným číslom), atď. Na druhom parcelnom čísle 222222 je ostatný pozemok, ten mi je jasný. A teda ma zaujíma konkrétne parcelné číslo 11111, či v kúpnej zmluve stačí uviesť, že kupujeme :
- pozemok parcelné číslo 111111 ,

alebo sa v kúpnej zmluve treba zmieniť, že kupujeme AJ budovu bez súpisného čísla? Aby sa nejako nestalo, že nakoniec kúpime len dva pozemky a chatka ostane bývalému majiteľovi.


Aby som to zhrnula, na samotnom LV sa o budove píše len pri DRUH POZEMKU (Zastavaná plocha a nádvorie) a pri SPôSOB UŽÍVANIA POZEMKU 17 (17 Pozemok, na ktorom je postavená budova bez označenia súpisným číslom).
Budova je chatka, ktorá nie je pevne spojená so zemou.

Ďakujem za odpovede a rady.
Mila123
27.08.18,09:08
prebehla kolaudácia? pri nej sa prideľuje s. číslo,
ja vlastním takúto nehnuteľnosť, je riadne zapísaná na katastri aj s číslom....
ivka70
27.08.18,09:10
Do zmluvy napisete vsetko to, co je na liste vlastnictva, aby bola zmluva na katastri priechodna.
To, ze kupujete aj tu budovu bez supisneho cisla by som tam urcite dala tiez, presne z citovaneho dovodu, aby bolo jasne, ze kupujete aj tu budovu.
WEWE666
27.08.18,09:13
Inak chatka nie je pevne spojená so zemou, takže sa asi len ohlasovalo. A má určite desiatky rokov, takže čierna stavba nie je a v katastrálnej mape vyznačená je. Okolo sú ďalšie 4 chatky ktoré sú rovnako označené na LV.