Arkejou
27.08.18,13:00
Viem ze je strasne vela druhov elektrickych radiatorov od konvektorov cez olejove , teplovzdusne atd... Hladam nieco na vykurovanie hlavne cez zimu , kedze v izbicke bude od Marca 2019 novy najomnik a to nase prve babo. Viete poradit nieco fajn v porovnani cena/kvalita/spotreba s cim mate skusenost?

Dakujem :)
misoft
27.08.18,12:37
Olejový - dosť pomaly sa nahrieva, potom však dosť dlho vie vyžarovať teplo. Hlučnosť - dosť nízka, skoro nepočuť.
Teplovzdušný - špirály rýchlo zohrejú a preženú okolitý vzduch, po vypnutí však žiadne teplo z nich nesála. Hlučnosť dosť vysoká.
Konvektor - zahreje sa teplom od svetelného zdroja, po vypnutí sa nič nevyžaruje (ak tak len zbytkové teplo svetelného zdroja). Hlučnosť nízka (ak sa nepoužíva prídavný ventilátor), inak ako teplovzdušný.
Olejový - málo vysušuje vzduch - ak je potrebná určitá vlhkosť v miestnosti.
Teplovzdušný - zahrievaním vzduchu tento zbavuje vzdušnej vlhkosti - je potrebné ju potom dodatočne upravovať - rôzne výparníky.
Konvektor (halogén) - vysušovanie vzduchu niečo medzi tým.
Arkejou
27.08.18,15:23
z tohto mi vyplyva ze olejovy je ideal. nejaky konkretny , vyskusany viete odporucit ?
buchač
27.08.18,15:58
Hm...v marci zacina zimne obdobie ?
A ja som bol v tom, ze v marci zima konci.
misoft
27.08.18,15:59
Na 20m3 - od 700W do 1000W. Niektoré majú aj časovače a väčšina je vybavená termostatom a reguláciou.
Arkejou
27.08.18,20:01
hej, toto bude posledna zima, potom uz len teplo najblizsich 10 rokov vraj
Arkejou
27.08.18,20:05
ok, popozeram nieco take , vdaka
buchač
27.08.18,20:08
Takze inak ?...ako 2 nasobny stary otec ?

Male dieta nebude spat s vami v spalni aspon par mesiacov ?
V spalni rodicov sa ako vykuruje ?
To budete v detskej mat len elektricky ohrievac nasledujucich 10 rokov ?

Uz teraz lutujem to decko....viac chore bude, ako zdrave....a to som zastancom otuzovania.
Byt tvojim fotrom, vyfasoval by si riadnu drzkovu.