indiga
27.08.18,15:43
V sobotu večer som navštívila LSPP so záchvatom migrény s vracaním. Bola mi podaná injekcia, s tým že mi lekár na "výmenný lístok"napísal, že ak ma záchvat neprejde mám navštíviť centrálnu pohotovosť v nemocnici. Zaplatila som 2 eurá. Na druhý deň som musela navštíviť centrálnu pohotovosť , pretože migréna s vracaním mi neprešla. Dala som na centrálnom príjme-pohotovosti lístok ktorý som dostala predchádzajúci večer na"obyčajnej"pohotovosti. Po 2 hodin. čakania na chodbe(no comment) som dostala infúziu. Domov som odchádzala o skoro ďalšie 2 hodiny.Vypýtali si odo mňa 10 eur. poplatok, napriek tomu že som im dala lístok z predošl.dňa. Sestra mi povedala, že na ňom je včerajší dátum a je to to isté ako by som prišla bez "poukazu"(ona to tak nazvala.)Mala alebo nemala som platiť 10 eur ak som prišla s rovnakou vecou a vlastne som tam bola poslaná ak mi migréna neprejde? Sú v nejakom zákone presne dané podmienky?A ešte čo mi pridalo-na susednej posteli dostával infúziu rómsky spoluobčan. Sestrička(druhá)od neho pýtala 10 eur, povedal že nemá, tak mu povedala že či má aspoň 2 eurá!!!Keď som sa na to spýtala sestry ktorá odo mňa pýtala 10 eur, povedala že ju nezaujíma čo robia jej kolegyne!
veronikasad
27.08.18,14:14
Bola som na urgente v nemocnici 2-krát, tiež som platila po 10€. Bolo mi povedané, že poplatok by som neplatila len v prípade, že by som zostala v nemocnici hospitalizovaná ...(výnimku tvoria len tehotné ženy). Ako riešia pacientov, ktorí nemajú pri sebe peniaze, neviem. Na poplatok ma upozornili hneď ako som sa hlásila pri okienku ...
veronikasad
27.08.18,14:27
pokial si nezostala hospitalizovaná, myslím že ten "lístok" z pohotovosti by ti na urgente v nemocnici nepomohol ani keby si tam išla v ten istý deň...
Mila123
27.08.18,14:29
indiga
27.08.18,14:37
Ďakujem, už som to našla:- 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby
indiga
27.08.18,14:38
Ďakujem, už sa mi to podarilo nájsť: platba 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby:
veronikasad
27.08.18,14:39
do tých 2 hodín sa počíta aj čas strávený čakaním v neľudských podmienkach na chodbách nemocnice ?
indiga
27.08.18,14:39
Už sa mi to podarilo nájsť: platba 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby.Ďakujem
indiga
27.08.18,14:40
Už sa mi to podarilo nájsť, ďakujem: platba 2 € za návštevu Ústavnej pohotovostnej služby, ak bol poistenec k poskytovateľovi ústavnej pohotovostnej služby odoslaný bezprostredne po poskytnutí ambulantnej pohotovostnej služby: