alica 21
27.08.18,22:39
Mam vodu vo vodovodnej šachte,voda vyteká na prípojke pred meračom vody a vodari tvrdia,že si opravu budeme musieť zaplatiť. Maju pravdu?
misoft
28.08.18,05:29
Vodný zákon!
Pokiaľ ste financovali vodovodnú prípojku od hlavného vodovodného radu k sebe (k šachte a ďalej od šachty k domu) - je to váš majetok (ak ste predtým nepreviedli vlastnícke právo prípojky dodávateľovi vody - vodárom) - takže financujete si sami. Pokiaľ však budovali prípojku od vodovodného radu po šachtu a namontovali vodomer vodári - je to ich majetok, za vodomerom je všetko vaše.
Pozrieť v zmluve o pripojení k vodovodu, ako je to napísané - či ste sa zaviazali vybudovať celú prípojku, alebo len či ste sa zaviazali vybudovať šachtu a prípojku do domu. Ak druhý prípad - tak prípojka od hlavného vodovodného radu do šachty a vodomer patrí im a oni sú povinní to opraviť.
vicktor
28.08.18,07:07
OT :)
Voda vyteka pred meracom - da sa nejako odviest, zachytit a pouzit?
Ak ti nepodmaca dom a nesposobuje skodu, vodari by sa mali posnazit, pretoze unik vody je ich skoda.
lubko6394
28.08.18,07:41
Mal som čosi podobné, tiež tieklo pred meračom a tiež mi to bolo jedno. Problém je že vodári o poruche vedia, dajú mu nejaký čas na opravu a ak neopraví tak uzavrú vetvu hneď za odbočkou a budú čakať kým sa to neopraví. Mne to opravili sami vodári a keby niečo tak mám predsa záruku a nemusel som nikoho zháňať a ani to nebola závratná suma.