romy16
28.08.18,08:16
Prišiel mi jeden exekučný príkaz v ktorom sú uvedení naraz dvaja dlžníci - obaja sú naši noví zamestnanci. Mám to chápať, akoby mali exekúciu zaplatiť obidvaja osobitne? Lenže jeden už platí skoršiu exekúciu, ktorá je aj prednostná. Takže túto môže začať platiť až keď splatí tú prvú prednostnú? A túto exekúciu bude zatiaľ platiť len ten druhý?
Ak poberá daň.bonus, započítava sa tiež do čistej mzdy? Je lepšie si ho zrušiť a uplatniť pri daňovom priznaní alebo aj tak naň exekútor siahne?
misoft
28.08.18,08:01
Exekúcia na oboch je pre rovnakého veriteľa? Je to ten istý dlh (záväzok) pre oboch?
Pretože mi to akosi nesedí - pokiaľ by bol veriteľ ten istý, dlh tiež ten istý - exekútor by vymohol dvojnásobok dlžnej sumy (od každého povinného rovnaký dlh) + dvojnásobok svojich výdavkov a poplatkov. Tu mi asi príde na rozum jedno - veriteľ sa takto šikovne chce obohatiť.
Treba skontrolovať podrobnosti, či sa nejedna o jeden a ten istý dlh - kontaktovať exekútora, že došlo k chybe a dvojitému vymáhaniu jedného dlhu.
romy16
28.08.18,08:52
Prišiel nám iba jeden exekučný príkaz, na ktorom sú ako povinni uvedení dvaja zamestnanci - suma je na ňom iba raz aj veriteľ je iba jeden. Skúsim kontaktovať exekútora radšej. Ešte sa chem spýtať: Zamestnanci poberajú aj daňový bonus na deti. Exekúcia by sa im musela strhávať z čistej mzdy zvýšenej o sumu vyplateného daňového bonusu. Oplatí sa im zrušiť poberanie bonusu mesačne a dať si ho vyplatiť ročne pri podaní daň.priznania, alebo aj na ten by im exekútor siahol?
romy16
31.08.18,05:31
Z exek.úradu mi odpísali: exekučné konanie je vedené na oboch spoločne a nerozdielne, dlžnú sumu majú zaplatiť spolu, avšak nie rovnakou čiastkou ako píšete. Kedže jednému sa už zráža a sme v poradí, bude sa celá dlžná suma zatiaľ zrážať od druhého.
Čiže spolu musia zaplatiť dlžnú sumu a nie každý z nich zvlášť...keď môže platiť len jeden, tak ju musí skrátka zaplatiť aj sám. Je to tak?
ivka70
31.08.18,05:39
danovy bonus nesmies do cistej mzdy zapocitat, nie je dovod na to, aby ho rusili, len mzdar by mal vediet, co je a co nie je cista mzda.

podla toho, co tvrdi exekutor, je to tak, bude ju patit zatial len ten jeden ... aj keby ju splatil celu