Jozef
16.08.06,08:33
Dobry den.
Mame vo firme obchodných zástupcov, ktortí behaju po slovensku a na konci mesiaca si potom vystavuju cestak.

Jedna sa mi o to, ze tie cestaky predkladaju strasne neskoro. Ma niekto nejaku skusenost alebo radu ako ich prinutit, aby ich predkladali skor.

Chcem vydat zavazne nariadenie, kde urcim vyuctovanie cestakov do 5 pracovnych dni po ukonceni mesiaca. Len neviem co ked ich nepredlozi aj napriek tomu. Je mozne mu to nevyplatit, aj ked mana to narok?

Skuste poradit, aku mate v tomto prax a co sa vam osvedcilo.
Dakujem
Martinella
16.08.06,06:40
Vyúčtovanie pracovnej cesty sa robí do 10 dní po ukončení pracovnej cesty, ale môže sa dohodnúť aj lehota do 30 dní - ja si to zadávam v pracovných zmluvách medzi ostatnými dohodnutými podmienkami.
Tým, že pracovník nepredloží vyúčtovanie pracovnej cesty - nemusíš mu vyplácať nič lebo stráca nárok, ale musíš mať písomne potvrdené, že prevzal cestovný príkaz. Pozri v zákone o cestovných náhradách č.283/2002 Z.z.§36 odst.3.
Ak mu bola vyplatená záloha na cestovné výdavky, túto mu môžeš zraziť zo mzdy. Takto mi to potvrdila aj inšpektorka z IP.
Jozef
16.08.06,06:59
Vdaka za promptnu odpoved.

je to v tychto pripadoch tazke, nakolko oni predkladaju cestak raz za mesiac, nakolko kazdy den su mimo a bolo by to zlozite na kazdy den robit cestak. Z povahy ich prace vyplyva cestovanie, takze prikaz na cestu nedavaju nikomu podpisovat.

Ale vdaka este raz.
toria
04.01.07,09:59
Prosím o radu:
Ako postupujete??? Máme sro, konateľ - zamestnaný používa vlastné vozidlo, ktoré prenajal sro. Učtujem mu cestovné príkazy. Ale na konci mesiaca treba spraviť aj vyučtovanie, nie? To keď zistim skutočnú spotrebu PHM. Ale vôbec neviem ako na to a hlavne na aké účty to zaučtovať. Poradte mi prosím!
toria
05.01.07,04:23
Prosím o radu:
Ako postupujete??? Máme sro, konateľ - zamestnaný používa vlastné vozidlo, ktoré prenajal sro. Učtujem mu cestovné príkazy. Ale na konci mesiaca treba spraviť aj vyučtovanie, nie? To keď zistim skutočnú spotrebu PHM. Ale vôbec neviem ako na to a hlavne na aké účty to zaučtovať. Poradte mi prosím!

Potrebujem to vedieť čím sôr, aby som mohla uzatvoriť rok, keďže sro je len 2 mesice otvorená! Takže som vďačná, za každú radu ako to urobiť správne!!!