Sue21
29.08.18,10:41
Dobry den, viete mi prosim povedat, ci je potrebne odborne vzdelanie na pracu s kozmetickym laserom (YAG laser) na odstraňovanie tetovania? Alebo staci skolenie a cerifikat od firmy, ktora lasery predava?
Ďakujem
misoft
29.08.18,09:26
Certifikát a školenie od FIRMY?

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10317.gif

A) Pracuje sa s vysokoenergetickým svetelným zariadením;

B) Pracuje sa na ĽUDSKEJ koži. Patrí to pod plastickú chirurgiu, pod estetickú chirurgiu. Laserová medicína.

Tam školenie a certifikát nestačí! A keď to chceš robiť ako súkromne - máš vôbec na YAG laser (cca 9000 - 15000€ za prístroj) + ďalšie vybavenie + povolenia?
alaya1
29.08.18,10:07
" B) Pracuje sa na ĽUDSKEJ koži" - aj tetovanie je na ludskej kozi a je to volna zivnost.
misoft
29.08.18,10:26
Je rozdiel niečo vpravovať do kože tetovacími ihlami a odstraňovať z epidermy laserom, ktorý má svetelný výkon rádovo stovky W.
V prvom prípade sa tam niečo vkladá a pokožka buď prijme, alebo sa bude brániť (zápaly a pod), v druhom prípade sa už ostraňuje niečo vložené (farbivo) z tela. A laserom sa spaľuje niečo vo vnútri pokožky.
I taký nožík ti medzi rebrá môže vraziť ktokoľvek, ale vytiahnuť a zaceliť po ňom musí lekár.
alaya1
29.08.18,10:33
urcity druh laseru pouzivaju aj kozmeticky pri beznom osetreni pleti.
lujza.j
29.08.18,10:36
Radsej pretetovat nepodarok/alebo co uz nekcem/...co je pre sikovneho tatera vyzva....ako sa dat dokatovat "odbornikom"s vikendovym skolenim..aj to som asi casovo silne prestrelila...
alaya1
29.08.18,10:38
u nas odstranuju tetovania v estetickej chirurgii, dokonca aj permanentny mape up.
lujza.j
29.08.18,10:48
No ja iba ak tak....lebo tu si dnes urobia ludia skolenie a vsetci su vyzivovy poradcovia,treneri....a pod.:(
alaya1
29.08.18,10:55
ano,poznam takeho vyzivoveho poradcu :...sam ma aj 100kg :) :) :)
misoft
29.08.18,20:54
Má teda dobrú výživu :D:D:D
misoft
29.08.18,20:58
alaya1 (Dnes 12:33) urcity druh laseru pouzivaju aj kozmeticky pri beznom osetreni pleti.
---------------------------------------------------------------------------
Pozor! To je iný druh lasera - z laserových LED, je monochromatický, impulzný, pôsobí na POVRCHU pokožky (nie v hlbších vrstvách.
Biostimulačný laser je špeciálny svetelný lúč, na ktorý sa vzťahujú bežné optické zákony, ale okrem toho má aj špeciálne vlastnosti, ktoré nie sú charakteristické pre ostatné svetelné lúče ( koherencia, monochromatickosť).
Takže dosť podstatný rozdiel.
alaya1
30.08.18,05:08
Neviem, co si tu dokazujes, ved som napisala, iny druh laseru.
BXLmiami
30.08.18,09:13
Zdravotnícke vzdelanie,štvorkové lasery obsluhuje lekár,alebo jeho zaškolená zdrav.sestra v extra hygienou schválenom a prispôsobenom priestore.
misoft
30.08.18,12:35
Dokazujem na to, že na prácu s laserom žiadny certifikát a školenie od výrobcu NESTAČÍ.
Je to podobné, ako keby niekto povedal, že na vedenie vozidla mu stačí školenie a certifikát z automobilky.... a čo takto ostatné znalosti a skúšky.
Alebo keby lekár povedal, že na operáciu srdca mu stačí školenie a certifikát od výrobcu chirurgických nástrojov.