Kabaka123
29.08.18,11:29
win 7, gmail

Akým spôsobom prepojiť obrázok so zvukom, aby bol klikateľný, bolo ho možné vložiť do tela správy (nie ako prílohu)a pripojiť naň link.

Vložiť link v gmaili nie je problém.

Ide mi o hudobný pozdrav (pohľadnicu), aby pri prijatí pošty sa zvuk automaticky prehral. Nechcem video.

Podarilo sa mi spojiť cez Easy gif animator obraz so zvukom, len problém je, že gmail flash nepodporuje. a tým pádom sa nedá vložiť do tela správy a prepojiť linkom ako chcem.

DOPLNENIE

Tak som si nainštalovala outlook 2007.
Cez outlook viem poslať flash ako prílohu, problém je, že gmail ho nevie otvoriť a ponúka rôzne aplikácie... ale nakoniec ju otvorí... Len príjemca musí viac klikať, aby sa dostal k súboru a to je cesta, ktorú nechcem.

Asi pôjdem cestou prezentácie.

NEVYRIEŠENÉ, ale uzatváram
misoft
29.08.18,09:39
Samotný GIF neobsahuje zvuk. Jedine spojiť a odoslať dva súbory - samotný gif + zvuk (alebo odkaz na zvuk).
Gmail nepovolí niektoré formáty príloh - súbory
https://support.google.com/mail/answer/6590
GIF medzi nimi nie je.
Kabaka123
29.08.18,09:56
Viem, že gif neobsahuje zvuk. Viem, že gmail nepodporuje formáty, som zistila.
Je niektorý emailový klient, ktorý to umožňuje? Otázka, je,či príjemcovi sa to zobrazí a prehrá tak ako má, toto bude problém.
Onko
29.08.18,13:07
Všetky tvoje predstavy sú nerealizovateľné. E-maily môžu mať formát HTML, aký sa používa na webstránky, a tým pádom teoreticky ti nejaký softvér teoreticky môže umožniť do tela vložiť aj video, lebo webstránky môžu obsahovať video, ale na 100% ho žiadny seriózny e-mailový klient na strane prijímateľa nezobrazí. E-mailové klienty podporujú len obmedzený rozsah HTML značiek, lebo keby sa v e-mailoch dalo robiť všetko ako na webstránkach, tak by to hneď zneužívali spameri, scameri, phisheri, hackeri a podobne.

Jediné rozumné riešenie, čo ti viem odporučiť, je to, že dať požadovaný hudobný pozdrav do prílohy alebo na nejaký web a do tela e-mailu iba odkaz, resp. klikateľný obrázok, cez ktorý sa to otvorí.
Kabaka123
29.08.18,14:00
pravda, je to neralizovateľné... vyskúšala som aj hromadný mail Sendblaster, ale správu vyhodnocuje ako SPAM. Musím to urobiť inak, jednoduchšie.