Zuzao
16.08.06,09:59
Ahojte,
1. musi mat SZCO kancelariu?
2. ake musi mat rozmery?
3. moze byt sucastou mojho vlastneho bytu s tym, ze v daniach za nehnutelnost oddelim bytovu a kancelarsku cast?
4. Da sa potom ta cast za kancelariu davat do nakladov?
5. Musi sa ta kancelarska cast este nejako vydelovat a niekde zahlasovat? Alebo stacia moje faktury (energie a pod) ako sukromnej osoby a z nich sa budem tvarit ze cast je podnikanie mna ako SZCO?
Dakujem,
Zuzana
babenko1
16.08.06,08:06
zuzanka.. predtým, než zadáš otázku, skús si dať vyhľadávanie.. tvoje otázky sú tu už rozoberané...
Zoltán Kovács
16.08.06,18:37
Ahojte,
1. musi mat SZCO kancelariu?
Nemusí. Len na živnosti budeš mať uvedenú adresu miesta podnikania, ktorá najčastejšie je rovnaká ako bydlisko (trvalé)
2. ake musi mat rozmery?Žiadne
3. moze byt sucastou mojho vlastneho bytu s tym, ze v daniach za nehnutelnost oddelim bytovu a kancelarsku cast?
Áno, len musíš si dať vyňať z bytového fondu. Vtedy budeš mať aj rozličné sadzby dane z nehnuteľnosti.
4. Da sa potom ta cast za kancelariu davat do nakladov?
Dá sa, len to treba ošetriť buď percentuálne, alebo si dať nainštalovať samostatné merače energii.
5. Musi sa ta kancelarska cast este nejako vydelovat a niekde zahlasovat? Alebo stacia moje faktury (energie a pod) ako sukromnej osoby a z nich sa budem tvarit ze cast je podnikanie mna ako SZCO?
Tváriť sa nemôžeš, musíš to vedieť odôvodniť, prečo toľko koľko dávaš do nákladov.

Dakujem,
Zuzana


Hrubo písané sú odpovede.
Zuzao
18.08.06,08:24
Dakujem,
napriek tomu, ze mi bolo odporucene vyhladavanie som to nikde nenasla. Takze som Ti vdacna.
Zuzana