Damián9
31.08.18,15:48
Zdravim, mám SAMSUNG UE40KU6072UXXH píše že má funkciu PIP ale nejde mi ale neskúšal som ešte Pc ani nič iné. Len sa pýtam či máte skúsenosti aj s týmto tv
misoft
31.08.18,17:29
https://www.andreashop.sk/samsung-ue40ku6072uxxh#spec
https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue40ku6072uxxh-ii-jakost?tab=parameters
PIP - na DO je na to určené ovládacie tlačítko - prečítaj si v návode. Na funkciu potrebuje aspoň dva TV tunery (tento ich má dostatok), ale! Zabudni, že budeš napr. cez kábelovku sledovať jeden program a v PIP z kábelovky druhý program, pretože to má jeden satelitný, jeden káblový a jeden terestriálny tuner. V PIP môžeš pozerať napr. z káblovky a v PIP (ak máš terestriálnu anténu) pozemné vysielanie.
Na PC pripojenie - rovno zabudni - nemá PC vstup (PC in), zato môže využívať WiFi, LAN, DLNA napr. z routeru, máš tam i prehliadač, Hbbtv.... všetko je to po pripojení na internet.
Onko
31.08.18,18:18
Na mojom televízore Samsung funguje PIP tak, že dokáže vložiť obraz TV do obrazu z iného zdroja. Ja konkrétne som ho používal ako monitor k počítaču pripojený cez HDMI a pri práci na počítači som mal cez PIP zobrazený aj TV program. Ale nefunguje tam možnosť cez PIP mať pustené dva TV programy. Predpokladám, že u teba to bude rovnaký prípad.
misoft
31.08.18,18:35
I to sa dá - nastaví sa ext. zdroj. Väčšinou to používajú jednotunerové telky. Tie dva programy naraz (v PIP) - musia byť dva tunery - každý tuner pre jeden obraz. Ten malý v PIP je totiž plnohodnotný - po prepnutí sa prehodia.
Damián9
31.08.18,22:59
Tak teraz mám na tv pripojenu zatiaľ izbovu anténu ale budú mi montovať satelit a izbovú anténu chcem zrušiť. Tak že zo satelitu pip nespustim? Keď chcem použiť pip tak musím mať napr. Pripojený aj satelit aj izbovú anténu? Keď tomu správne rozumiem.
Damián9
31.08.18,23:04
V tých linkoch o tlacitku nič nepíšu. A ja na DO nemám to tlačítko musím sa dostat do nastavení obrazu a tam je ta funkcia, len je sivým a nejde, lebo som neskúsil to čo mi radíte.
misoft
01.09.18,05:45
Tak buď je TV nastavená zle (niekedy má nastavený mód pre obchody - vtedy PIP ani nejde), alebo nemá tú funkciu. Nemám SamaSunga, ale i obyčajný Thompson, keď som ho dotiahol z obchodu, musel som prepnúť mód.