majoneza
03.09.18,09:12
Info: Jazyková škola má jednu učebňu 400km od svojho sídla. Je potrebné upratovať učebňu raz týždenne (max 30 minút). Mať brigádnika na 30 min týždenne sa neoplatí kvôli papierovačke ani brigádnikovi, agentúry s upratovaním chcú nehorázne sumy, a nechať to na lektora je tiež zlé riešenie.
Otázka: Je možné (legálne) s niekým dohodnúť, že by upratoval raz týždenne 30 minút, a za to by mohol chodiť na skupinový kurz (co by mu bežne stalo 15 eur týždenne)? Berie sa to ako "zamestnanie" a treba toto niekde ohlásiť?
misoft
03.09.18,07:15
Odmeňovanie formou protislužby? Ako sa potom vykáže nový kurzant? Ako sa vykáže práca pre toho brigádnika?
Ak by šlo len tak - tichá dohoda - nech sa páči.....
ivka70
03.09.18,07:16
Samozrejme, ze aj takeho cloveka by ste museli prihlasit do poistovni, inak by slo o ciernu pracu. A rovnako jeho skolne by ste museli uctovat.
Ak to nechcete riesit dohodou a zamestnant pracovnika, skor by som to potom riesila dodavkou sluzby u niektorej z agentur, ktore ponukaju upratovanie v mieste ucebne.
majoneza
03.09.18,09:49
Áno len vo forme protislužby. Nepatríme pod ministerstvom školstva, tak, nie je komu vykázať študentov. Samozrejme, nechcem robiť niečo nelegálne, len sa mi zdá, že keby tá istá dohoda "služba za službu" bol medzi 2 FO, kto by zamestnával koho? Podľa mňa ani jeden, tak logicky by malo byť rovnaké medzi PO a FO keď (myslím si) nie je zákon, ktorý definuje prácu podľa toho či niekto je PO alebo FO.