vierkanevierka
04.09.18,00:57
Dobry den,

Nikdy som este nemala DPH v minuse, a ani nechcem mat, lebo treba dat statu povinny desiatok a mat pokoj :))

Ale teraz sa stalo - nevhodny nakup firemny, v nevhodnom case) neviem, co s tym, mozno je to infantilna otazka, verim, ze pre mnohych urcite, ale mozem si neuplatnit DPH povedzme pri platbe kartou, pricom zaklad by zostal v nakladoch?
Inak ma len napada jedine, polovicu zdanitelnych vydavkov dat na osobnu spotrebu.....
Nemozem doklad presunut do oktobra, (do dalsieho kvartalu) kedze je vystaveny teraz, a je tam obrovska DPH.... a my mame uhorkovu sezonu

dakujem pekne za akukolvek radu

viera
avalik
04.09.18,04:21
rada je v § 51 zakona o DPH ... odpocet je mozny do konca kal. roka

priklad mas aj na stranke kros ... https://www.kros.sk/58204
Tweety
04.09.18,04:49
Ak nechceš NO, čo je zo zákona možné, potom použi § 51

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
misomiso
04.09.18,07:30
Jestvuje nejaky dovod na to, neuplatnovat nadmerny odpocet DPH ??
vierkanevierka
07.09.18,21:57
velmi pekne dakujem, uz som pochopila, teda, mozem si zaevidovat fakturu uz teraz a v ramci evidencie, uviezt datum DUD az v oktobri.....
este raz velmi pekne dakujem vsetkym
vierkanevierka
07.09.18,22:14
jestvuje.... prijmovo velmi slaby kvartal verzus nasledny, prijmovo velmi silny kvartal.... a sedliacky rozum, ....
Dáša_
08.09.18,04:11
Okrem toho, že si dph môžeš uplatniť kedykoľvek do konca roka a nik nebude riešiť posunutie, tak v konečnom dôsledku, ak by si mala v 3. kvartáli nadmerný odpočet, nik by sa ním nezaoberal, nič by ti nevracali. Najskôr by sa čakalo na 4. kvartál. A tam, ak by si mala daňovú povinnosť, tak by si najskôr uplatnila ten nadmerný odpočet z 3. kvartálu. Až keby to aj potom vychádzalo na odpočet, tak by sa to možno riešilo. Lebo mám klientov, čo majú odpočet každý mesiac a nič sa nedeje. Aj takých, čo to striedajú.