viking001
05.09.18,00:18
Zdravim,
vypalila sa mi ziarovka na prednom svetlomete na Fiat Stilo. Kontrolka mi obcas zasvietila uz predtym ale po chvilke zhasla, zevraj bezne u Fiatov. Asi pred tyzdnom uz svietila dlhsie, potom zhasla a znovu sa rozsvietila. Vcera som horko - tazko vymenil ziarovku za novu, rovnaky typ, rovnaky vykon - H7 55W. Zmontoval vsetko ako bolo, vyskusal. Vsetko svieti ako ma, ale aj tak mi stale svieti kontrolka na pristrojovke. Denne LED svetla svietia, smerovky, stretavacky, dialkove, hmlovky, obrysove, parkovacie, proste vsetko. Ale kontrolka svieti a este aj zahlasi ze predna ziarovka to robi. Co tomu moze byt? Napadlo ma ze ci to nie je len chyba zapisana v riadiacej jednotke a robi to "zo zvyku". Poradte...
ivka70
05.09.18,05:51
No neviem, 4. Fiat mam k dispozicii, vsetky predosle mali najazdene km aj roky, ani u jedneho sa zevraj bezne zazinanie kontroliek neprejavovalo ....
nerobi to zo zvyku, musi tam byt niekde studeny spoj
kontroloval si aj osvetlenie znaciek?
ak by to robila riadiaca jednotka, tak nie je v poriadku ta .... ale zo zvyku to urcite nerobi
buchač
05.09.18,06:31
Mal som Fiaty, nic take mi bezne nerobilo. Normalka vymena žiarovky a fertig.
Ak kontrolka stale svieti, chyba moze byt aj v poistke.

Povedzme, ze problem je v riadiacej jednotke.
V tomto pripade je potrebne urobiť jej reset.
Ten sa robi jednoduchym sposobom. Odpoji sa bateria. Necha sa takto cca 10 minút. Tymto dojde k vymazu určitých udajov.
Po opätovnom zapojeni by to malo byt v poriadku.
ivka70
05.09.18,06:44
Co keby si ty s tym skusil ist do servisu, ked si zjavne, sam poradit nevies a akekolvek nazory zavrhavas?
buchač
05.09.18,06:45
Nemudruj Fasinocoro...na to nemas.
buchač
05.09.18,08:55
Vypni radsej seba.