Mana000
05.09.18,08:36
Som členom spolku záhradkárov, kde mame každý svoje odkupene pozemky a sme ich vlastníkmi. Chceme si dat priviesť na pozemky pitnú vodu a kanalizáciu. záhradkari chcú aby som dovolila aby cez môj pozemok bolo kopané a privedené potrubie do vnútra zah. osady, kde potom na spoločný pozemok bude inštalovaná šachta odkiaľ už potom každý si bude viest svoje potrubie na svoj pozemok. Neviem co mam robiť, či mam s touto alternatívou súhlasiť. Mne rozkopú pozemok prídem o nejaké stromčeky a vlastne budem mat potom vecne bremeno na pozemku. Prosím poraďte či mám s týmto súhlasiť? Sú aj iné alternatívy no toto je pre nich najjednoduchšia cesta. Keby som raz chcela pozemok aj chatu napr. predať nevznikne problém, nie je takýto pozemok menej ohodnotený?
vicktor
05.09.18,07:35
Nemusis.
Mozes pridat obrazok?
Chatka uz asi stoji niekde inde, dalsie zaklady kopat nebudes.
Nech to polozia co najblizsie k hranici a za znehodnotenie si pytaj financnu kompenzaciu.
Len v akej primeranej vyske...
Mana000
05.09.18,07:40
Ďakujem za názor
chandler
05.09.18,07:45
zahradka nebude mat mensiu cenu, u stavebneho pozemku by to vplyv mohlo mat, ale uz zahradky je to jedno. samozrejme si vypytaj nejake peniaze za to rozkopanie pozemku a stromy. cast z toho co sa usetri tym ze ta voda nepojde dokola ti spravodlivo patri :)
mareko
05.09.18,08:33
Ja by som zvážila súhlas za podmienky, že kompletne celý môj rozvod vody bude uhradený zo "spoločného" no a pochopiteľne náhradu za vzniknuté škody a práce naviac. Ako píše chandler, ak je to iba záhradka, bez perspektívy preklasifikovania na stavebný pozemok. Tiež záleží na tom, koľko by ťa tvoja prípojka stála.
buchač
05.09.18,09:17
NIE....a to v ziadnom pripade....teda aspon ja by som bol proti.

Niekedy ta najjednoduchšia cesta (pre 1-xx) je pre toho jedneho najzlozitejsia.
Lebo :
- tebe rozdzubu pozemok
- lebo v pripade odpisu ty bude musiet sprístupniť vstup
- lebo v pripade poruchy ty budes sa musiet unuvat
- lebo ziadne peniaze za to nestoja
- lebo pochybujem, ze kopanie ryh sa bude robit rucne.
Ked raz na pozemok vbehne nejaky bager (bagrik), tak pozemok bude vyzerat jak Mesiac...sama ryha a krater. A nejak pochybujem, ze by to vsetko dala do naleziteho stavu kopajuca firma.
- lebo sa nasledne solídne namakas.

Mal som zahradu.
Hlavny privod bol v strede, medzi pristupovymi cestickami. Od hlavneho privodu sa tahalo potrubie tymi cestickami ku jednotlivym sachtam, ktore boli hned za plotom zahrad. Od nich si uz kazdy tahal vodu, kde potreboval.
buchač
05.09.18,11:17
Doplnenie

Prečo si neda tu hlavnu sachtu na svoj pozemok ten, co dal ten navrh ?
Preco by si mala mat vecne bremeno ty ?

Co v pripade predaja ?
Ono vecne bremeno na zahradu je o nicom. Ale co ked potenciálny kupec by si chcel postavit nejaky rekreacny dom ? ... a to su uz ine hratky.

P.S.
Na mojej byvalej zahrade si manik postavil teda solidnu stavbu.
Mana000
05.09.18,12:22
Ano , ved aj tu bude hlavny privod/ sachta v strede spoloc. chodnika, ale aby sme tam sachtu mohli dat, potrubie ma ist cez moj pozemok. Fakt neviem co robit, ide aj o mna teda, voda aj pre mna, ale co ked to raz predam alebo budu chciet stavat moje deti nebude s tym problem? Ze tam je nejake potrubie tahane, alebo to budem chciet predat a pozemok s vecnym bremenom ? A jasne pride nejaky stroj rozkope, znici oplotnie a podobne.... Len preto aby som bola teraz za dobru pred susedmi a ze to dovolim? A viete najlepsie by bolo zadarmo, ved je to pre nas vsetkých a aj pre teba :-)
Mana000
05.09.18,12:28
Dakujem za nazor, zatial je to zahradka s chatkou ale pekny a dostatocný pozemok na domcek. Je pravda ze by to potrubie viedli popri plote ale mam obavy aj do buducna, pokazi sa nieco praskne potrubie , opakovane rozkopanie, uprava pozemku a pod. Cca kazdeho z nas to vyjde na 2000eur., neverim ze s touto sumou budu suhlasit zo "spolocneho".
mareko
05.09.18,12:30
Mana000...veď keď nebudú súhlasiť, nebudeš súhlasiť ani ty, celkom jednoduché :) ;) :)
Mana000
05.09.18,12:58
ano ... znie to, že je to celkom jednoduché :-)
buchač
05.09.18,13:27
Hehe...ze privod.
LEN privod ?
A tie rozvody z hlavnej sachty tahane na vsetky svetove strany kde ostali ?

2000€ kazdy zaplati ?
To koľkí ste tam vlastnici ?....par kusov ?
Ved tie trubky by museli byt zo zlata...

Poslal by som rovno ku čertom...aleo do pohlavnej diery.
Mana000
05.09.18,13:35
Sachta uz bude na spolocnom chodniku a odtial sa uz budu tahat rozvody pre kazdeho. Ano je nas "par kusov" .
mareko
05.09.18,14:16
Mana000, ak nad tým uvažuješ iba pre to, aby si nebola za zlú, tak to hneď v zárodku zruš a vyjadri jasný nesúhlas. Nik ťa nemôže donútiť. Ak zvažuješ áno, tak ja osobne by som trvala na tom, čo som ti napísala. Rozhodnúť sa musíš sama, no nikdy nie preto, "aby ľudia nepovedali"
misoft
05.09.18,14:20
Pár kusov vás je, koľko každý presne pridá do spoločnej kasy na vybudovanie? Ja v tom čuchám, čuchám riadnu lotrovinu, lebo nakoniec za všetky prachy sa vykope JEDNA vodomerná šachta + pripojenie od hlavného vodovodného radu a počítam, že (možno) i ten minibáger, alebo bude LK5Z (lopata krompáč 5 záhradkárov). A ostatní si vo vlastnej réžii potiahnu od hlavnej k sebe vodičku - za svoje.
Ale ty budeš mať VB, ak v zime rupne niečo - TEBE budú opäť rozrývať záhradku.
Nech ten, čo to vydumal, hľadá schodnejšiu cestu, ako na to - po hranici pozemku je to viac-menej prijateľné (už by boli dvaja s problémom :D).
mari2x
05.09.18,14:45
2000 € ? To pestujete ryžu ?
" Rúra plastová 40 HDPE PE-100 1,0Mpa
Plastová rúra na rozvod vody HDPE. Vonkajší priemer 40 mm. Tlaková rada do 1 MPa (10bar) 1,65 €"
PS
40 musí stačiť pre 20 - 30 2-3 árových záhradiek
Mana000
06.09.18,06:10
Ďakujem