luciaschurdakova
05.09.18,18:35
Ahojte poraďáci, pracujem v dvojzmennej prevádzke, týžden ranná zmena, týžden zmena poobedná. Občas nastane prípad, že z poobednej zmeny potrebujem nastupit na rannu. To znamená napr. v stredu skončim prácu o 22.hod a vo štvrtok potrebujem nastupit na rannu o 6.00 hod. Môže to zamestnávateľ považovať za mimoriadnu udalosť a vyhovieť mojej žiadosti ?
dakujem
ivka70
05.09.18,18:07
Minimalny denny odpocinok je 8 hodin a ten je dodrzany medzi 22:00 a 6:00. Nevidim ziadny dovod na riesenie mimoriadnej udalosti.
Ak zamestnavatel bude chciet, moze ti tak zmeny zamenit.
kopretinka
05.09.18,20:09
2-zmenná prevádzka je turnusová?
No napr. u nás nie je povolené takto chodiť,ako to chce zadávateľka.....lebo ZP tvrdia.Ja osobne by som takto ani nešla.
kopretinka
05.09.18,20:10
§92 Nepretržitý denný odpočinok


(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.
(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci, pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.
luciaschurdakova
06.09.18,05:49
dakujem za info, nie je to turnusova praca
kopretinka
06.09.18,05:57
tak potom je min.doba 12 hodín