MiskaB
06.09.18,09:16
Ahoj, potrebovala by som poradiť ako usporiadať svoj status ohľadom príjmu, daní a odvodov. Čo by ste mi poradili? Končím rodičovskú dovolenku, mám eshop a živnosť a som aj konateľka v sro, eshop si chcem ponechať, ale neviem čo so živnosťou, je lepšie ostať na živnosti a sro faktúrovať za prácu, alebo dať eshop do sro, zrušiť živnosť a zamestnať samu seba v sro? Ďakujem vopred za informácie, Miška
veronikasad
06.09.18,07:23
vznikla ti povinná registrácia v SP? aký príjem=tržby si mala za rok 2017 z eshopu ?
V s.r.o. by si sa zamestnala na plný úväzok ?
MiskaB
06.09.18,07:45
áno
MiskaB
06.09.18,07:47
po skončení rodičovskej dovolenky je povinná registrácia v SP a platenie odvodov. Príjem z eshopu bol minimálny, musím sa pozrieť do účto, nepamätám sa, ale nič moc to nebolo, je to skôr koníček ako zárobková činnosť.
veronikasad
06.09.18,08:21
Rodičovská dovolenka nemá vplyv na platenie odvodov do SP,ak činnosť počas nej vykonávaš.
Okrem eshopu máš teda aj iné predmety podnikania na živnosť ?
MiskaB
11.09.18,06:13
Nie, iba eshop. Dala som si do živnosti viac vecí, ktoré by sa mi hodili, ale prakticky mám len eshop. Zvažujem možnosť či sa zamestnať na TPP alebo si ponechať živnosť. Eshop by som predala sro, v ktorej budem zamestnaná, pretože sro mám s ocinom, som tam konateľka. Neviem, ktorá možnosť je výhodnejšia z hľadiska odvodov?