EmíliaR
06.09.18,11:29
Už je tomu 3 týždne čo mi zmizol kastrovaný 2 ročný kocúr. Viem o tom, že nekastrovaný kocúr jednoducho zmizne a už sa nevráti, ale prečo sa túla kastrovaný? Bojím sa toho, že to nie je normálny jav a že sa mu niečo stalo. Zaujímalo by ma aké máte vy skúsenosti so zmiznutím kastrovaných kocúrov/ mačiek, ako dlho sa túlali s tým, že sa vám ešte vrátili domov.
Laduš
11.09.18,21:43
To som si aj ja myslela že keď vykastrujem tak už kocúr bude doma.Je stále preč a chodí sa len vnoci a ráno najesť.Adruhý môj miláčik odišiel na pechádzku a už sa nevrátil za ním mi je stále smutno....Mám už nové mačičky dve a dúfam,že sa im nič nestane.Kocúrika už nechcem.
Reina
12.09.18,05:30
Aj kastrované kocúry sa túlajú aj dva týždne. Ja mám nekastrovaného a je stále doma - proste výchova :-D :-D :-D
EmíliaR
12.09.18,06:31
Cítim s Vami, to keď ani len neviete či ešte žije, či potrebuje Vašu pomoc ak je náhodou niekde zatvorený, alebo zranený, je veľmi ťaživé a frustrujúce...človek to ani nemôže v sebe uzavrieť a začať sa s tým zrovnávať že už nie je......A ten Váš kastrovaný kocúrik, ten sa môže aj schovávať vo veľkej blízkosti Vášho domu, ako ten môj, furt odpočíval na skrytých miestach, vlastne celý deň vedel prespať niekde schovaný na povale, v šopke a tak, ale bol vždy blízko a na papanie nikdy nechýbal, až raz......
EmíliaR
12.09.18,06:40
Ďakujem Vám za povzbudenie, veľmi chcem veriť, že aj ten môj sa len túla, no už to bude za chvíľu mesiac :( .... No máte šťastie s tým Vaším kocúrkom. Držím palce nech nezačuje volanie prírody lebo kamoške sa toto stalo už s troj-ročním kocúrkom, dovtedy bol domasedko a zrazu......a už je to pol roka čo je preč.
maped
12.09.18,06:57
Mali Ste šľachteného? Tu je možnosť že si ho niekto osvojil. Ja mám 6 mesačného britského, ešte nie je kastrovaný, tiež sa cez deň vybehá na dvore, u susedov a večer sa vráti. Má svoj "mačací dom" záhradný domček a sám doň zalezie.
Len kedy je vhodné dať kocúrika kastrovať? Počula som že veľmi skoro nie je vhodné.
EmíliaR
12.09.18,07:24
Náš veterinár kastráciu robí najskôr od 8 mesiaca (ak si dobre pamatám), bohužial je to tak na hranici s obdobím, kedy kocúrey už nemusia vydržať doma. Oni miznú okolo 8-10mesační skoro každému koho poznám. Aj mne jeden nekastrovaný presne takto zmizol, preto som tohto druhého hneď dala kastrovať , aj to pekne fungovalo, furt sa tu motkal okolo domu , ale vidíte, aj tak zmizol (alebo sa mu chudáčikovi niečo stalo, čo sa mi zdá byť pravdpodobnejšie). A nie, nebol šlachtený, taký obyčajný najdúšik to bol, ktorý mi ale neskutočne prirástol k srdcu.
Reina
12.09.18,08:33
Mohlo sa mu niečo stať, to je pravda, mesiac je už dosť. Verím, že Vám prirástol k srdcu. Ak sa vám nevráti, myslím že by sa našiel ďalší, ktorý by potreboval láskavý domov. Teraz je opäť veľa mačiatok, ktorú sú opustené alebo ich niekto chce darovať a zadarmo. Takto som aj ja ponúkala, lebo ja som nechcela dať mačku sterilizovať, lebo som mala strašne rada malé mačiatka. Ale už sa nedalo, tak mačičku už mám sterilnú a je to mama toho kocúrika, ktorý len doma sedí :-). Pozrite si www.bazos.sk, krásne mačičky, ktoré potrebujú domov. Určite si vyberiete a budete mať z neho radosť....
EmíliaR
12.09.18,09:11
Ďakujem Vám, no mám ešte ďalšie dve dospelé mačičky aj s mačiatkami (tiež ich dám kastrovať, hoci mačiatka zbožnujem, no pri dvoch mačkách sa to nedá....). Keby ich nemám tak bez váhania poskytnem domov nejakému chúďatku. No to nič nemení na tom, že tento môj kocúrik bol pre mňa výnimočný. Odo dňa, čo sme ho našli plakať pred naším domom- v zime , sa za tú dobu sa medzi nami vytvorilo silné puto. Bol ozaj vďačný, skromný, moje najvačšie mojkadlo a ja by som si neodpustila keby pre jeho nájdenie ešte neurobím, čo je v mojich možnostiach
Reina
12.09.18,10:24
Tak držím palce :-)
Laduš
12.09.18,10:53
Ano presne tak zdržiava sa v takej stodole senníku a za ňou má výbeh na polia.Tak si žije takým životom.Ja ho len kmim,dávam zaočkovať a má aj obojok proti blchám,kliešťom.A preto mám dve mladé mačičky tie sú moje zlatíčka prítulné.
Laduš
12.09.18,11:00
maped.Môj bol tiež doma keď bol takto mladý a potom sa tak zdivočil.Ale hádam to nebude váš prípad :-)
Laduš
12.09.18,11:14
Emilia.tiež vás chápem.Lebo ten kocúrik čo som sa oň rok starala zmizol a v apríli mi tak prirástol k srdcu,že stále naň myslím.Dala som ho vykastrovať zaočkovať,pravidelne bol odčervovaný.Veľa sme toho prežili. Bývame kúsok od polí tak buď sachytil do pasce alebo ho nejaké zviera....
EmíliaR
12.09.18,14:03
Laduš. Ja myslím, že mačka nemá prirodzeného predátora medzi zvieratami voľne žijúcimi v prírode. Možno jedine pes. Chcem sa Vás spýtať, aké pasce máte na mysli? také pytliacke? My bývame v prostredí so samými poľnohosporárskymi roľami, to je tiež raj pre naše mačičky, no ešte kus za nimi je poľovnícky revír a toho sa desím, aj som im nechala odkaz v tej ich schránke že hľadám svojho kocúra aby vedeli, nuž len neviem či nie už neskoro....
EmíliaR
12.09.18,14:13
ešte ma napadlo, písala ste že váš kastrovaný kocúrik mal rok keď zmizol. Kdesi som čítala, že po kastrácii môžu v tele ešte niekoľko týždňov kolovať hormóny, ak vám to časovo sedí, mohlo to byť aj tým
maped
12.09.18,15:17
Ďakujem :-) a držím palce aby sa kocúrik našiel !!!
Laduš
12.09.18,20:24
Myslím líšku alebo kunu.A pytliacke pasce ako oká.On bol po kastrácii 4 mesiace tak je to možné.
buchač
12.09.18,20:34
Hm....zaondiem sa do toho macacieho " big problému ".
Mi vysvetlite, co je to " sterilna macka "...
korela
12.09.18,21:01
Zisťovala si po útulkoch, FB či sa tam náhodou nenachádza?
V zime večer som sa vracala domov, a v zelenom pásme pri chodníku sa hýbala mačka, deti idúce okolo, že ju zrazilo auto už na obed. Tak som zavolala Slobodu zvierat, prišli do 20 min. (BA). Ozvala som sa im neskôr, išli rovno k veterinárovi a zachránili ju. Skús, či ťa niekde neočakáva. Nemusí sa práve túlať.
Je dobré mať k dispozícii foto svojho miláčika aj kvôli uverejneniu pri jeho hľadaní.
Reina
13.09.18,11:20
sterilná mačka má vypoperované vaječníky aj s maternicou. Proste nemôže mať už mladé...
EmíliaR
14.09.18,12:41
Ďakujem za Vašu reakciu. Áno, touto cestou som si samozrejme prešla, publikujem jeho stratu všade kde sa dá a kde sú ochotní mi to odpiblikovať, FB-viaceré stránky, bazoš, oslovené rôzne depozity, plagátiky aj v okolitých dedinách...no stale nič, akoby sa po ňom zem zľahla. Bývam na dedine a často vídam mačky, ktoré sa prechádzajú od domu k domu....a ani by ma nenapadlo, že tie mačky môžu byť tiež zatúlané, verím, že veľa ludí na dedine to proste nenapadne rovnako ako mňa pred touto stratou. Je to zrejme iné ako keď sa mačka stratí v meste, kde je množstvo iniciatív, ludia tam sami od seba fotia či niekomu nechýba , prípadne sú priamo odchytávané a umiestňované do depozitov keď nepartia k miestnym túlavkám. Môj kocúrenko je ešte k tomu aj takého všedného vzhľadu, ťažko povedať či by si ho niekto stotožnil s videnou fotkou a zavolal .... no ešte si stále robím nádeje že niekde žije, že trebárs bol zahnaný psami niekam ďaleko a už sa nevie vrátiť
korela
14.09.18,15:12
Mačka je viazaná na miesto, nie majiteľa. Ak sa jej u vás páčilo, vráti sa, pokiaľ ju nejaký sused neodniesol ktovie ako ďaleko.
Ešte v mladosti som čítala o raritnom prípade, mačka sa vrátila po odsťahovaní rodiny späť domov (USA), prešla 3 tis. km. V Prírode a spoločnosti.
Náš vlčiak sa vrátil domov po troch dňoch, našli sme ho pred dverami ráno, už sme nedúfali, ale celý dohryzený, až mu bolo šľachy na nohách vidieť, netušíme čo robil. Buď rivalská bitka alebo pasca. Zotavil sa do pôvodnej podoby, krásny kus to bol a dobrák od kosti.
Bývame v zástavbe RD, raz susedka volala večer vracajúca sa so svojím psom z prechádzky, máš doma psa? Už volala aj susedke z druhej strany, máme rovnaké plemeno, zasmiali sme sa, že ho teda domov ťahá zbytočne. O dva dni si prišli majitelia pre neho, našli si ho cez FB.
Zvieratká ...
EmíliaR
15.09.18,09:49
Milí priatelia dnes sa mi stala neuveritelná príhoda. Vracala som sa po ceste zo zberu húb smerom domov, keď tu nejaké malé mačiatko vymňaukúvalo spoza kríčkov a burín. CHcela som ho vidieť a tak som podišla bližšie a tu na mňa vykukol môj kocurenko (viete, on ma taku zvlašnosť, že nemňauka, a keď sa mu to náhodou podarí, tak to znie ako malé mačiatko). Bolo to asi 500metrov od nášho domu. Neverím tomu, stále čakám, že sa prebudím. Môj kocúrenko JE DOMA, po mesiaci! Je v poriadku, nič mu neni, ani vychudnutý neni. Tesne pred našou ulicou, sa zháčil, akoby sa bál prejť (býva tam taký zlý pes čo drhne mačky a pani ho venčí na ulici na voľno), možno bol ním zahnaný a bál sa vrátiť, ktovie.......Ale som neskutočne šťastná a dojatá.