Žabinka
06.09.18,19:38
Denne okolo neho chodím, ale prvý raz som si všimla že má červené plody (asi?).. Hľadala som v google obrázky, ale nič mi ho nepripomínalo.. Nevie niekto názov?
babka - ježibabka
06.09.18,19:22
Danka mohol by to byť drieň. U nás rastie tiež. Plody práve teraz dozrievajú. Sú podlhovasté a keď sú ešte tvrdé, tak sú trpké. Keď zmäknú. sú príjemné kyslasté. https://sk.wikipedia.org/wiki/Drie%C5%88_oby%C4%8Dajn%C3%BD
Valcake
06.09.18,19:44
Presne tak ako Oli píše. Je to drieň. Aj my sme mali, ale dali sme priateľom. Dal sa ešte presadiť. Objednala som kedysi zo Starkla. Potrebuje priestor ako vidno na fotke a oni majú väčšiu záhradu.
Žabinka
06.09.18,20:56
pozrela som obrázky drieňa na internete, ale nemajú tie moje listy inú žilnatinu? drieň má takú skôr do poloblúkov vychádzajúcich hlavne od stopky lista skoro z toho istého miesta, a na mojich listoch je žilnatina rovná, takmer podľa osovej súmernosti.. ale plody sa podobajú..
vicktor
07.09.18,06:58
Uf, bol som v tom, ze drien, svib alebo cornus je ker...
babka - ježibabka
07.09.18,08:55
Danka, dnes pôjdem do ringu. Ak dočiahnem, odtrhnem vetvičku a odfotím :D
Žabinka
07.09.18,09:02
Danka, dnes pôjdem do ringu. Ak dočiahnem, odtrhnem vetvičku a odfotím :D
dobre oli :D
babka - ježibabka
07.09.18,13:45
Nakoniec som išla do ringu s fotákom. Tak pár záberov. Nie sú nejaké vydarené, ale snáď z toho niečo uvidíš. Zodvihla som aj zopár plodov. Tento rok je to dozrievanie nejaké skoršie, tak sú všetky už prezreté, mäkké ako blato.
Žabinka
07.09.18,15:47
Nakoniec som išla do ringu s fotákom. Tak pár záberov. Nie sú nejaké vydarené, ale snáď z toho niečo uvidíš. Zodvihla som aj zopár plodov. Tento rok je to dozrievanie nejaké skoršie, tak sú všetky už prezreté, mäkké ako blato.
podľa fotky č.3, kde je list, vidno, že moje listy sú iné.. má drienka aj viac druhov, ak sa nemýlim, tak možno nie je obyčajná, ale dáky iný druh..:rolleyes:
Žabinka
09.09.18,12:34
a ešte jeden rozdiel, okrem listov, som si všimla.. drieň má plody visiace, tento strom má plody vzpriamené a nie v strapcoch, len po jednom.. takže drieň to nie je.. dáke iné nápady, čo by to mohlo byť za strom? :)