tinka111
16.08.06,12:42
Ahojte,
prosim Vas viete mi povedat akym sposobom sa zdanuju prijmy, ktore su vyplacane len ako provizie na zaklade zmluvy o sprostredkovanie sluzieb? Firma ktora ich vyplaca ich samozrejme nezdanuje. Problem je v tom ze dany sprostredkovatel nema zalozenu zivnost, je momentalne len dobrovolne nezamestnany. Ako sa potom budu tie prijmy v danovom priznani zdanovat? Podla mna by bolo najlepsie co najskor zalozit zivnost, alebo sa to da aj inak???
Dakujem!
tinka111
16.08.06,11:07
Prosim mozete mi niekto poradit?
tinka111
16.08.06,11:19
nenajde sa tu nik kto by mi pomohol????
daniek
16.08.06,11:24
o aké služby konkrétne ide?
tinka111
16.08.06,11:33
finančné - sprostredkovanie poistiek a pod.
tinka111
16.08.06,11:56
daniek si este tu???
daniek
17.08.06,04:48
Ahojte,
prosim Vas viete mi povedat akym sposobom sa zdanuju prijmy, ktore su vyplacane len ako provizie na zaklade zmluvy o sprostredkovanie sluzieb? Firma ktora ich vyplaca ich samozrejme nezdanuje. Problem je v tom ze dany sprostredkovatel nema zalozenu zivnost, je momentalne len dobrovolne nezamestnany. Ako sa potom budu tie prijmy v danovom priznani zdanovat? Podla mna by bolo najlepsie co najskor zalozit zivnost, alebo sa to da aj inak???
Dakujem!

aj takýto sprostredkovateľ by sa mal registrovať na dú a na základe zmluvy o sprostredkovaní mu bude pridelené dič. viem že keď bol boom ddp tak sa na dú chodilo registrovať veľké množstvo ľudí po termíne a dostali pokutu 2 000,- Sk za oneskorené splnenie registračnej povinnosti. veľa ľudí sa proti pokute odvolalo ale nepochodili no potom sa mi zdá že tie pokuty odpúšťali nie som si istá. ale späť k tvojej otázke - dá sa to aj inak on má príjmy podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov - t.j. z činností spostredkovateľov podľa osobitných predpisov (napr. zákon 43/2004 Z. z., 650/2004 Z. z., 340/2005 Z. z. o sprostredkovaní poistenia....)
čiže zhrnutie - zoberie zmluvu o sprostredkovaní urobí si fotokópiu a pôjde sa zaregistrovať na dú. do konca marca 2006 podá daňové priznanie typ B za rok 2005 s príjmami podľa § 6 a na ktoré si môže uplatniť 40% paušálne výdavky. ako je to s odvodami a evidenciou na úrade práce s tým ti veľmi neporadím.