Žabinka
07.09.18,18:05
A ďalšia záhradkárska otázka..:D Odtrhla som si suché časti po kvete z kríka ibišteka.. Vnútri boli semienka.. Vidno na fotke v ľavej časti.. Sú to ozaj semienka? Neviem sa dopátrať odpovede na internete.. Tak či niekto nemá skúsenosti s pestovaním tohto druhu ibišteka..
Tweety
07.09.18,16:09
Žabinka
07.09.18,16:26
toto som čítala.. ale nerozumiem tejto vete: Semená dozrievajú na jeseň, preto keď necháme tobolky cez zimu na rastline, na jar nám semená krásne vyklíčia. - že sú to tobolky, to viem.. ale vnútri toboliek boli malé semienka.. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
Tweety
07.09.18,16:29
toto som čítala.. ale nerozumiem tejto vete: Semená dozrievajú na jeseň, preto keď necháme tobolky cez zimu na rastline, na jar nám semená krásne vyklíčia. - že sú to tobolky, to viem.. ale vnútri toboliek boli malé semienka.. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
Osobnú skúsenosť nemám, tiež pátram čo a ako ,tiež to chcem na záhradku. Dve hortenzky z lidla sa mi krásne ujali, tak k nim by som chcela ibištek. Tie semienka treba isto dať najprv vysušiť.
buchač
07.09.18,16:40
. dajú sa tie dať do pareniska a vyrastú z nich rastlinky?
Ano.

Alebo odrezkami.
Žabinka
07.09.18,16:47
odrezkami som skúšala, ale nepodarilo sa, možno nebola vhodná doba.. tak preto sa pýtam na semienka.. robím taký pokus, polovičku som dala do pareniska, a polovičku nechám trochu presušiť v tobolke a zasadím neskôr.. som zvedavá ako to dopadne..:)
babka - ježibabka
07.09.18,17:50
Neviem, aký je rozdiel medzi ibištekom sýrskym a ibištekom, ktorý mám pred domom a je bežne v záhradkách. Na obyčajnom ak neodstrániš tobolky, na budúci rok vyrastie sto nových ibištekov z vysemenených toboliek. Aspoň máš čo vytrhávať :rolleyes: :)
Žabinka
07.09.18,17:56
Neviem, aký je rozdiel medzi ibištekom sýrskym a ibištekom, ktorý mám pred domom a je bežne v záhradkách. Na obyčajnom ak neodstrániš tobolky, na budúci rok vyrastie sto nových ibištekov z vysemenených toboliek. Aspoň máš čo vytrhávať :rolleyes: :)
to nie je môj ibištek, to som obtrhala z kríka na ulici, keď sme sa venčili so psicou.. už dlho obkukávam tento pekný krík, a nevedela som sa dostať k tomu aby zakorenili vrcholové výhonky.. a dnes som si všimla na ňom tobolky so semienkami.. tak zháňam informácie..:)
vicktor
10.09.18,07:27
Ibistek ktory mas pred domom a rastie bezne v zahradach bude najskor ten syrsky.
Mam biely aj fialovy takmer 20 rokov, ale z vypadnutych semienok spontanne nevyrastol ani jeden novy kricek.