sirena1
08.09.18,00:56
Dobrý večer, možno si pomyslíte, že som vadná. Mám totižto taký problém, ktorý ma trápi dlhšie. Bývala som 20 rokov v jednej dedine, mali sme rodinný dom, menšiu hypotéku, a bežné starosti. Keďže sme mali aj obdobia s menej peniazmi, a tak, rozhodli sme sa dom predať a presťahovali sme sa do dediny, kde sme mali pozemok pri rodičoch. Vyplatili sme menšiu hypotéku, postavili dom bez hypotéky, a viac-menej v pohode. Ide o to, že tento krok teraz ľutujem, že som mala vydržať, deti tam mali svoje zázemie /starším to bolo jedno/. Bývame 7 rokov. Teraz som v podstate doma sama, pracujem v dedine, kde teraz bývam, predtým som dochádzala. Obe dediny sú vzdialené okolo 20 kilometrov. Chcela by som sa vrátiť. Myslíte, že je toto normálne?
Andy Kralik
08.09.18,03:44
Čo je na tom nenormálne? Túžba ísť niekam inam patrí k životu. Sú krajiny kde je úplne bežné sa odsťahovať-presťahovať.. za prácou, za lepším miestom, lepšou štvrťou, lacnejšou štvrťou, do podnájmu, do vlastného... to len u nás máme pocit že musíme byť zasadení na jednom mieste na večné veky...
Dobre si ale zváž čo chceš.. :)
Sťahovanie so sebou prináša náklady.. Predať dom-kúpiť dom môže byť komplikácia a málokedy to neskúsený človek zvládne bez straty. A nie sú tie spomienky len optimizmom minulosti?...
sirena1
08.09.18,14:17
Možno len optimizmus :D alebo nostalgia.......neviem, a nie som veru ten typ, čo by mal problém sa presťahovať. Len či nebudem vyzerať ako uletená, že neviem, čo chcem...
misoft
08.09.18,19:17
Prečo uletená? Maximálne tak rozlietaná.... a to je rozdiel...:D
karka
13.09.18,06:35
Tak moc Ti zalezi na tom co si budu iny mysliet?
Mikae
13.09.18,08:02
Rozmýšľam nad tým čo si napísala a neviem prísť nato o čo ti vlastne ide. Teraz bývaš v podstate pri rodičoch, bez hypotéky, do práce máš blízko. To sú dosť dôležité veci. Je ti tam smutno, alebo nemáš spriaznené duše, ktoré si v prvom bydlisku mala? Alebo deťom tam bolo lepšie? Skús tam zaskočiť na návštevu k niekomu známemu a popýtať sa čo tam nové, obzrieť ako to tam teraz vyzerá. My sme tiež odišli zo známeho prostredia, sme teda podstatne dlhšie preč ako ty, bolo nám smutno. Chodíme tam na návštevy, miesta sú známe, spomienky pekné, ale ľudia sa tam veľmi obmenili, že už tam pomaly nikoho nepoznáme. Teraz si už neviem predstaviť návrat. Dobre porozmýšľaj, kým to spravíš, nebude to ľahké a bude to ako začať odznova. A čo si niekto o tebe pomyslí, na to sa vykašli, to nie je podstatné. Hlavne to preber s rodinou. Dobre ti odpovedal Andy. :-)