Mira353
08.09.18,11:56
Mám úžasného gynekológa, odmieta však zaviesť vnútromaternicové teliesko nerodičkám, a to aj napriek tomu, že sa v zahraničí bežne dávajú a už aj na Slovensku sa dajú kúpiť malé IUD práve pre ženy, ktoré ešte nerodili. Mám svoje dôvody, prečo som sa rozhodla pre IUD. Väčšej bolesti pri zavádzaní sa nebojím. Môžem si nájsť iného gynekológa pre zavedenie IUD bez toho, aby som musela odísť od toho súčasného? Je mi zrejmé, že v tom prípade budem za všetko platiť. Môžem si nájsť toho druhého gynekológa aj v Česku? A aký je potom postup pre informovanie súčasného gynekológa o zákroku, mám si vyžiadať nejakú správu o zákroku a potom doniesť pre založenie do dokumentácie alebo stačí len povedať? Mohol by sa môj gynekológ na základe tohoto zákroku poza jeho chrbát rozhodnúť o tom, že už ma nechce ako pacientku? Ďakujem za odpovede
veronikasad
08.09.18,10:14
Dobre si zvaz čo urobíš, aby si v buducnosti toto rozhodnutie nelutovala.. Ak si dlhsie pacientkou sucasneho gynekologa, asi vie preco s týmto zákrokom nesuhlasi.

Mozes si najst hociktorého nezmluvneho gynekologa, za ukony budes platit. Zdravotny zaznam je dobre zalozit do zdravotnej dokumentácie u zmluvneho gynekologa.
misoft
08.09.18,11:49
A za posledné - lekár sa môže rozhodnúť, že pacienta, ktorý poza chrbát koná lekárske zákroky bez predchádzajúcej konzultácie, už nebude ošetrovať, oznámi to zdravotnej poisťovni (samozrejme vysvetlí dôvody) a je to. Tento lekár, ktorý ťa ošetruje, je tiaž zodpovedný za tvoje zdravie a v prípade , ktorý uviedla - zbavením sa toho klienta sa zbaví i neskorších možných následkov (prípadné zvalenie viny na neho pri zhoršení, poškodení zdravia iným, nekonzultovaným zákrokom, liečbou).
Môj názor, pohľad na vec....