EKO-HAUS
10.09.18,09:17
Môžem vysádzať čučoriedky tesne vedľa malín ? Susedia majú pri našom spoločnom plote na svojej strane vysadené maliny. My by sme chceli z druhej strany plotu vysadiť čučoriedky. Nenarušíme tým nejak susedovu výsadbu (to by sme naozaj neradi) ?
Katy a R
10.09.18,07:42
ja si myslím, že skôr tie maliny nebudú veľmi prospievať tvojim čučoriedkam :) - budú tieniť .. a ešte sa veľmi rozrastajú (plot ich veľmi nezabrzdí)☺
Mila123
10.09.18,08:08
nezabudnúť čučky potrebujú kyslú pôdu, inak nebudú prospievať....
ZahradnikAmater
10.09.18,20:37
Aj naše vŕby tienia susedom, ktorí sú južne od nás. Suseda to všade vypráva.
ZahradnikAmater
10.09.18,20:41
Môžeš. Maliny aj čučoriedky majú radi kyslú pôdu. Takže ak dáš každej rastline tak 200-300 litrov kyslej rašeliny odizolovanej od okolnej pôdy (voda je riadna potvora, prináša rôzne živiny a látky, zmení pH pôdy), tak žiadne rastliny okolo nich o čučoriedkach ani nebudú vedieť. A ak nedáš, aj tak o tri roky kupuješ nové sadenice, ako každý, kto sa nechal nachytať.:-) Prečo radšej nevysadíš zemolezy a muchovníky? Bez tých tyátrov máš skvelé chutné podobné ovocie už v apríl a máji.
BXLmiami
11.09.18,11:46
Nemáš rada maliny?Šla by som cestou bez investovania práce a peňazí a pritiahla susedovo malinovisko aj na moju stranu plota a pre čučoriedky našla miesto inde.
Katy a R
11.09.18,11:52
veď aj tak tam bude za chvíľku mať maliny :) ... len písala, že či "nenaruší" susedovu výsadbu malín ! ;)
viem, že dávajú aj sieť do zeme - okolo tej rašeliny ... ale žeby pomáhalo ... ??? (ako písal záhradník)
buchač
11.09.18,15:25
By som si to fest rozmyslel.

Maliny su tesne pri plote ?...teda predpokladam.
Čučoriedky by sa vysadili podobne ?...a v akej sirke...a na dĺžke tiež trochu zalezi.

Je potrebne si uvedomit, ze do roka a do dna to bude vyzerat uplne inak...hotova džungľa.