Danakr
10.09.18,09:10
Mám súbežne dva pracovné pomery u dvoch zamestnávateľov. V jednom pracujem 6,5 hod, v druhom plný prac.čas. Môžem si uplatňovať PN iba u jedného zamestnávateľa ak u druhého pracujem z domu - e shop, zápisy, recenzie....
Prosím poraďte mi čo potrebujem k tomu, aby som neporušila zákon a neprišla o PN-ku? Stačí čestné vyhlásenie druhého zamestnávateľa o akú prácu sa jedná, alebo vyhlásenie lekára čo vypisuje PN? PN-ku budem mať asi mesiac.
Ďakujem pekne
ivka70
10.09.18,07:14
Katy a R
10.09.18,07:21
Ak aj si chorá - nikto ťa nenúti uplatniť si nárok na dávku ...
SP samozrejme bude zisťovať u toho druhého zamestnávateľa, či chodíš tam do práce, ako robíš ... skrátka, či dodržiavaš liečebný režim. Ako vyhodnotia tú domácu prácu?? - to už záleží na nich (netuším).
Ja osobne by som si uplatnila dávku z obidvoch poistení ... nechce sa mi to tu rozpisovať, ale ak si uplatníš len z jedného poistenia, tak tiež strácaš a na prípadných ďalších dávkach v budúcnosti (nižší VZ..)
Veď sa vieš s tým druhým zamestnávateľom dohodnúť - či??
Danakr
10.09.18,07:34
hľadám východisko ako neprísť o príjem. Ide o to, že som samoživiteľka a mám dieťa. Ak ostanem na PN budem mať nižší príjem. Ako sa mám dohodnúť s druhým zamestnávateľom...tomu nerozumiem....
ivka70
10.09.18,07:40
Napr. tak, ze budes PN, budes pracovat z domu, ale zaplati ti to odpracovane ako odmenu az v dalsom mesiaci, pripadne si dohodnes zalohu dopredu
Danakr
10.09.18,07:44
ďakujem