Regina1
11.09.18,09:27
Je možné vyplatiť cestovné dohodárovi, ktorý má miesto výkonu práce Žilinu , cestovné z BB (je rozhodca), nakoľko teda nejde o vyslanie na pracovnú cestu, ale v podstate cestu do zamestnania? Ďakujem

Odmena za cestovné je uvedená podľa smernice zväzu a odmena podľa sadzobníka.
Tweety
11.09.18,07:28
Nie, cesta do práce nie je pracovná cesta. Keďže si doplnila, tak tiež doplním. Ak je to teda odmena za cestovné, potom ju vyplatíš podľa sadzobníka. Vstupuje teda do celkovej odmeny a bude zdaniteľným príjmom.
veronikasad
11.09.18,07:30
Cestovné môže byť zahrnuté do výšky odmeny, v tom prípade ale podlieha odvodom a daniam
Mila123
11.09.18,08:10
ozaj? nestretla som sa s tým, viem, že platí, ak to má písomne dohodnuté vyplatí sa mu cestovné za služobnú cestu podľa zákona o CN
veronikasad
11.09.18,08:11
Nebude to uvedené ako cestovné. Výška odmeny dohodara nie je predsa ničím limitovaná ...
Regina1
11.09.18,08:17
dohodár je platený podľa tabuľkovej odmeny + má nárok na cestovné podľa sadzobníka zväzu
Mila123
11.09.18,08:29
ide o to, že musíte správne určiť, či ide o služobnú cestu, alebo cestu na pracovisko (takáto cesta by bola jeho zdaniteľným príjmom, kedže to zdaníš tak patria i do VZ pre poistné)
ivka70
11.09.18,08:30
ak ma ale miesto vykonu prace ZA, tak cesta z BB do ZA nie je pracovnou cestou, moze mat vyplatene cestovne len zo ZA do ineho mesta, alebo, ak ma povolene zacat pracovnu cestu doma, tak z BB do ineho mesta, nie ale do miesta vykonu prace v ZA