sattelitka
11.09.18,09:46
živnostník zabudol zaevidovať faktúru do účtovníctva, ale uhradil ju z BÚ. Na základe tejto úhrady sme zistili že "existuje" táto fa. Je ale daň.povinnosť v predchádzajúcom mesiaci. Treba poslať dodatočné priznanie dph, ale stačí si ju odpočítať na budúci mesiac ?
Tweety
11.09.18,09:48
Áno, nárok na odpočet si môže uplatniť aj neskôr ako vznikol. Najneskôr v poslednom zdaňovacom období roka.Viď §51.
ivka70
11.09.18,09:48
DPH si mozes odpocit do konca roka.
sattelitka
11.09.18,09:50
ďakujem
kn-alka
11.09.18,09:50
prečítať zákon o DPH §51