samuelina
16.08.06,13:53
Prosím o radu ako fakturovať prepravu v osôb v ČR českému odberateľovi, neplatca DPH?
DušanČ
16.08.06,18:39
Odporúčam pozrieť § 46, ods.2 zákona o DPH.
Milan Benka
17.08.06,04:44
Prosím o radu ako fakturovať prepravu v osôb v ČR českému odberateľovi, neplatca DPH?

Ak sa nejedná o "medzinárodnú" prepravu, podliehate daňovej povinnosti v ČR. Preštudujte si príslušný český zákon.
daniek
17.08.06,04:54
Ak sa nejedná o "medzinárodnú" prepravu, podliehate daňovej povinnosti v ČR. Preštudujte si príslušný český zákon.

súhlasím §46 rieši iba medzinárodnú prepravu osôb ktorá je v niektorých krajinách ako slovensko, čechy oslobodená od dane.
samuelina
17.08.06,08:24
ďakujem za odpovede, ale §46 rieši len prepravu medzinárodnú, ja to chápem tak, že pokiaľ je objednávateľ z ČR neplatca DPH ale zdaniteľná osoba a preprava je v rámci ČR potom by som sa mala riadiť §15.Potvrdíte mi moju úvahu?
Milan Benka
17.08.06,15:02
ďakujem za odpovede, ale §46 rieši len prepravu medzinárodnú, ja to chápem tak, že pokiaľ je objednávateľ z ČR neplatca DPH ale zdaniteľná osoba a preprava je v rámci ČR potom by som sa mala riadiť §15.Potvrdíte mi moju úvahu?

§15
(3) Miestom dodania prepravných služieb je miesto, kde sa preprava alebo jej časť vykonáva, s výnimkou podľa § 16 ods. 1.


V zmysle toho je miestom dodania česká rep. Teda v zmysle slov. zákona daná služba nie je predmetom dane.

Lenže v takomto prípade, keďže sta vykonávali zdaniteľné plnenie v inom štáte (podľa našho ale aj českého zákona) , musíte dodržať aj dikciu zákona platnú v čechách. Preto znova doporučujem pozrieť si český zákon o DPH (keďže daňová povinnosť sa v tomto prípade s veľkou pravdepodobnosťou neprenáša ( odberateľ nie je plátcom DPH), môže Vám vzniknúť povinnosť registrácie.
kkllc
23.10.09,08:32
Ako vystaviť FA ak vezieme osoby do Rakúska v pondelok , utorok z Rakúska do Bratislavy, kde budú do štvrtku a piatok do Košíc? Podľa mňa cesta do Rakúska a z Rakúska do BA je bez DPH a z BA do KE s DPH. Uvažujem správne?
kkllc
23.10.09,09:42
posúvam
jajko50
23.10.09,09:54
Ako vystaviť FA ak vezieme osoby do Rakúska v pondelok , utorok z Rakúska do Bratislavy, kde budú do štvrtku a piatok do Košíc? Podľa mňa cesta do Rakúska a z Rakúska do BA je bez DPH a z BA do KE s DPH. Uvažujem správne?


Ak si obhájiš fakt, že je to rovnaká skupina ľudí a ich preprava započala v zahraničí - teda v Rakúsku - pokračovala po území Slovenska a trebarz aj skončila v Rakúsku, / jedno koľko dní / tak je to celé ako oslobodená medzinárodná doprava osôb § 46 zák o DPH.
kkllc
23.10.09,09:57
Ale ona neskončí v zahraničí, ale na SR. Oni budú v zahraničí len dva dni. Potom budú na SR.
Je to tá istá skupina ľudí.
jajko50
23.10.09,10:12
preto som tam napísal slovko "trebarz" skončí v zahraničí - nie je to podmienka. A ešte som napísal, že ak si to obhajiš, že to tak bolo, takže rieš každý prípad opatrne. aa Ak to rozdelíš , tak ako si písal/a na zahraničnú a na domácu dopravu, tak budeš mať asi väčšiu istotu a nič nepokazíš, len odvedieš viac dane.
DARJA22
06.05.12,15:55
Prebrala som účtovníctvo - ide o medzinárodnú prepravu osôb.

Slovenský prepravca fakturuje prepravu do ČR - ide o oslobodenie podľa § 46 ods. 2

Okrem prepravy fakturuje aj diaľničné poplatky SR a ČR bez DPH - je to správne ?
Preštudovala som si všetky príspevky, ale toto som nenašla, alebo som zle hľadala.
DARJA22
06.05.12,18:10
posúvam
DARJA22
07.05.12,07:00
posúvam
zuzanna
16.10.13,14:45
hladam niekoho kto uctuje dopravu osob mozete sa mi ozvat budem vdacna dakujem
Jessula
13.11.13,08:09
Viem, že je tu toho už vela, ale potrebovala by som si este niečo ujasnit...:

1. klient prepravuje osoby z tuzemska do wien, fakturuje slovenskej firme - DPH §46...oslobodené, ide alebo nejde do suhrnného výkazu?????

2. Klient prepravuje osoby z tumenska do wien a naopak, a fakturuje rakuskej spoločnosti...- §46...odlobodené, ide alebo nejde do suhrnného výkazu?? Registrovať sa v AT ak nepresiahnu obrat 22000 eur??

3. preprava osob zo SR do AT, fakturuje sa Spanielskej spoločnosti - oslobodene §46, ide do súhrnneho?? je tam nejaka povoinnost registracie??

4. preprava iba v ramci SR ale fakturuje sa do AT?? vyfakturovat s DPH?? a nejde do súhrnného??

Dakujem
tictac7
13.11.13,08:30
zadaj si 4 nové samostatné otázky
Jessula
13.11.13,09:36
vdaka za radu uz dva dni nikto nereaguje na moju otazku :o((