Lukeso
12.09.18,22:53
Zdravím, chcel by som sa spýtať či môžem riadiť túto motorku : http://www.aprilia.sk/motocykle/rs4-50.php

Prípadne, aké parametre musím dodržať aby som nemal problémy keď chcem najrýchlejšiu motorku v skupine B,AM

24 mi už bolo len chcem najskôr vyskúšať niečo rýchlejšie do tejto skupiny a až potom možno si spraviť vodičský na veľké motorky.

Budem rád ak mi poradíte nejaké motorky pre začiatočnika (nie skútre)

Ďakujem Vám za odpovede
dmc
13.09.18,06:42
Mas vela penazi ? Kludne si to kup..... maximalka je 45 km/h takze splnas skupinu AM.

Ide to 45 km/h...... no super..to bude parada....



Ako poviem ti to rovno. Ak to s motorkami myslis vazne - tak na toto rovno zabudni - su to vyhodene peniaze.

Chod do autoskoly a sprav si vodicak na velku motorku. Popozeraj sa po slusnej 500 - 600-vke - napr. Suzuki SV 650, Kawasaki Versys 650, Suzuki Intruder 800 - s tym sa da slusne jazdit a aj sa nieco naucit. Neskor aj tak prejdes na nieco silnejsie.

S tym hore je to strata casu
vicktor
13.09.18,06:50
Uz som mal rozpisanu radu (podla obrazku) ze kup si nieco pre zaciatocnika, a potom citam ze toto je motorka pre zaciatocnika 50 ccm... :)
Oproti mopedu Stadion 0,5 vyzera brutalne.
Nepisu aky ma vykon ani rychlost, a to je rozhodujuce ci staci AM alebo A.

Zda sa ze AM nestaci:
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_skupiny-vodicskych-opravneni
vicktor
13.09.18,06:54
Nehnevaj sa, ale radit zaciatocnikovi "petistovku" je cesta k darcovstvu organov.
V autoskole som mal predpisnych 6 hodin jazd a realita bola 10 minut na parkovisku pod Starym mostom slalom medzi pivovymi poharmi. Vycvik presne sity na priebeh skusky.
dmc
13.09.18,06:56
ja sa nehnevam - pisem zo svojich skusenosti. Su to vyhodene peniaze. Jazdenie na motorke nieje tocit pravackou o dusu.
dmc
13.09.18,06:58
misoft
13.09.18,07:59
Ako dlho máš vodičák? Ak máš ho viac ako dva roky - B-čko oprávňuje viesť aj motocykle do 125ccm s automatickou prevodovkou (teda skupinu A1)
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_skupiny-vodicskych-opravneni
a tiež sa už "plazia" viac ako 45km/h - idú až do stovky kmúh.
Lukeso
13.09.18,18:20
ďakujem za radu, samozrejme A-čko si chcem robiť len potrebujem nabrať skúsenosti nechcem hneď skočiť na 500ku keďže som mal len skúter potrebujem niečo slabšie s manualnou prevodovkou aby som sa to naučil. A samozrejme že tú rs-4 50 nebudem kupovať novú ja potrebujem niečo také na cca jednu sezónu aby som zistil aké to je a či ma to bude baviť a nabral skúsenosti. A to sa mi neoplatí robiť si a1 alebo a2 keď si potom rovno môžem spraviť A-čko. preto sa pýtam čo môžem najlepšie kúpiť na b,am
Lukeso
13.09.18,18:25
Ahoj tento zákon poznám, len na slovensku som okrem skútrov inú motorku 125-ku s automatom nenašiel. Ja aj tak hľadám slabšiu s manuálom aby som sa na tom naučil. preto som zatiaľ vybral tú rs-4 ale chcel som sa spýtať skúsenejších či poznajú niečo lepšie na b,am. VIem že to má zvuk jak kosačka a čo som pozeral videa tak zvládne aj 90km/h ale v papieroch má napísane 45km/h takže by to nemalo byť problém na AM.