filipovaM
15.09.18,13:34
Chcem zmeniť obvodného lekára, s ktorého jednaním nie som vôbec spokojná. Môžem to zmeniť aj v priebehu mesiaca, alebo len ku koncu mesiaca. Osobne si myslím, že najskôr by som sa mala ísť opýtať obvodného ku ktorému chcem ísť, či ma vezme a potom napísať písomnú výpoveď ´predchádzajúcemu lekárovi.
Sú moje úvahy správne?
veronikasad
15.09.18,12:11
Dáša_
15.09.18,13:08
najskôr si skús naozaj zistiť, či ťa nový zoberie. Lebo sú obvody, kde nei je šanca. Iba ten spádový, ku ktorému oficiálne máš patriť, ten ťa musí zobrať.
Germano
15.09.18,14:03
Ja som lekarku zmenil velmi jednoducho. Prisiel som k novej a poziadal ju o prijatie. Podpisal som s nou zmluvu a ziadost o odhlasenie od starej. Vsetko vybavila za mna k prvemu nasledujuceho mesiaca. V akutnych pripadoch ma osetrila aj do prveho
katedrála
15.09.18,17:20
tak toto aj mňa zaujímalo len ako je to s tým odstúpením od dohody s pôvodným lekárom, je na to špeciálne tlačivo,príp.majú ho v ambulancii či stačí jednoducho napísať odstúpenie od dohody,podpis,dátum?
misoft
15.09.18,19:13
Napíšeš tak, ako ti zobák narástol - Názov Odstúpenie od zmluvy o poskytovaní lekárskej starostlivosti..... dokonca ani dôvody odstúpenia NEMUSÍŠ uvádzať.
Napíšeš to dvojmo - jedno lajstro jemu, druhé ti podpíše, že prevzal (tvoja záloha, že to vedel) a je to. A od 1. dňa ďalšieho mesiaca - tradá - nový lekár ťa ošetruje, vyšetruje. On si dokonca vyžiada i kompletnú lekársku dokumentáciu od pôvodného lekára... a on je povinný ju dať.