Majka147
16.09.18,12:46
Zdravím, ani neviem ako je to dávno čo som si naposledy spomenula na legendárny tescobusy ktorými sa dalo zadara prepraviť k tesco aj keď človek nemá auto. Určite to vo väčšine miest pozrušovali Viem že v Košiciach nám ho zrušii ako roku 2009 a v iných mestách fungoval do 2013. Zaujímalo by ma či niekde vôbec ešte fungujú a nezáleží či na Slovensku, alebo inde v zahraničí.
buchač
16.09.18,12:04
...a co...pojdes do zahraničia sa zadarmo povozit na buse do Tesca ?
Sak sa mozes povozit na vlaku.... sice ten zatial pri ziadnom Tescu nema stanicu..ale je to zadarmo.


P.s.
Legendou by som nazval nieco ine a rozhodne nie nejaky zaprdeny teskobus.
misoft
16.09.18,12:27
Was ist das Tescobus? Tesco oder Bus?
:---:---:---
ivka70
17.09.18,06:15
Keby si si namiesto pisania dotazu hodila ten vyraz do googla, zistis, zen apr. v Martine ci v Dunajskej Strede alebo v Plzni a pod. take stale funguju ...
https://itesco.cz/sluzby-a-znacky/tesco-sluzby/sluzby-v-obchodech/autobus-zdarma/
buchač
17.09.18,06:25
Nejde ani tak o lenivost v podobe pisania.
Tu uz ide o lenivost v mysleni.

Kolko je predajni Tesca v Kosiciach ?
Ku kolkym je pristup jednoduchsi...?
To Hypertesco je tiez dost blizko pri ceste, kde su zastavky MHD.

Takze by som k prvym dvom lenivostiam pridal aj tu tretiu...pohybovu.

P.s.
Tuto "temu" by som v pohode zatvoril....
ivka70
17.09.18,07:18
Zvazali ich v ramci mesta, najma do Tesca, ktore bolo na okraji mesta a kde inak ako autom pristup pohodlny nebol.
Urcite nechodili napr. v KE mimo mesta, len kopirovali nejaku trasu MHD ci ich kombinaciu.
ivka70
17.09.18,07:28
zaujima ju aj zahranicie, citaj poslednu vetu ....
Dav
17.09.18,09:20
napríklad v Martine neviem o tom, že by Tesco bus jazdil zadarmo. Jazdia martinské strely, ale nie sú zadarmo.
buchač
17.09.18,12:05
Maiale

Ze Tescobusy zvazali ludi z okolitych obci ?
Svojim spôsobom je to aj pravda.
Ale ludia sa z tych obci najprv dopravili na stanicu (obe su v tesnej blízkosti)...a az odtial sli do Hyperu.
Bus nezastavoval nikde...siel kazdu hodinu. Na linke chodilo len jedno vozidlo.

Co sa deje inde, ma vonkoncom nezaujíma.
Majka147
18.09.18,03:40
No ze by tesco busy zvazali ludi z okolitych obci to neviem. Mne neslo o to povozit sa busom zadara. Mňa zaujímala ta politika toho tesca. Myslela som ze je to vsade zrusene ale celkom ma prekvapilo ked vravite ze ro niekde eate funguje. Ako ok neni to legendarne. Ale je to len spomienka a z detstva na tie busy ked som ani nepoznala kosice..
buchač
18.09.18,04:00
Ku zruseniu Tescobusov doslo z jednoducheho dovodu...a to nie iba v KE.
Ide o to, ze v priebehu casu boli ku Tescam zavedene normalne linky MHD v danom meste.

Podobne chodili busy v KE ku Carrefouru a k Optime.