Kováczová
17.09.18,08:59
Dobrý deň, SZČO kúpila zo zahraničia od firmy, ktorá sa zaoberá dovozom áut ojazdený osobný automobil, ktorý chce dať do podnikania. Auto bolo prevezené 1.8.2018, prepísané však bolo až koncom augusta 2018. Dokedy je povinnosť nahlásiť tieto skutočnosti na DÚ a zároveň zaplatiť DzMV? Ďakujem.
Mila123
17.09.18,09:04
szčo je platiteľ DPH?
Žabinka
17.09.18,09:34
do 31.1.2019, ak bude zaradené do používania v 2018..
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel#VozidlaPodliehajuceDaniInf

Oznamovacia povinnosť (§ 8)

Ak v priebehu zdaňovacieho obdobia vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, daňovníkovi oznamovacia povinnosť nevzniká. Vznik aj zánik daňovej povinnosti daňovník uvedie pri podávaní daňového priznania po ukončení zdaňovacieho obdobia.
Kováczová
17.09.18,09:47
Nie je platiteľom DPH
Kováczová
17.09.18,09:50
Nie je platiteľom DPH.
Kováczová
17.09.18,09:54
Takže stačí len podať DP k DzMV do 31.1.2019 a zároveň zaplatiť daň? Aj keď ho SZČO používa už teraz v podnikaní? Totiž aj v technickom preukaze je zapísané auto na IČO, takže ak ho stopnú napr. policajti, nebude mať problém napr. s neprihlásením na DÚ? Som v tomto nováčik, zatiaľ som účtovala len SZČO, ktorý používal súkromné auto na služobné účely, takže sa určite ešte radiť prídem :) Ďakujem.
Žabinka
17.09.18,09:56
všetko riešiš až v DP k DzMV..
Kováczová
17.09.18,10:01
Ďakujem veľmi pekne, som kľudnejšia.
Emily1841
17.09.18,19:18
vznik danovej povinnisti sa oznamuje v DP k dani z MV, uz sa neoznamuje zvlast