Colombo 007
17.09.18,20:27
Kúpil som 12 r Octaviu s asi 250 tis. km, po 4 mesiacoch odišiel rozvod (menený bol cca pred 7 mesiacmi pôvodným majiteľom v servise) - ako zistili potom v servise, príčinou bola zlomená skrutka držiaca napínaciu kladku (skutka bola menená za novú s celou sadou), oprava stála okolo 800 eur. Akú šancu mám dostať peniaze od pôvodného majiteľa a akým spôsobom? Ďakujem
buchač
17.09.18,18:45
Pozri sa na to z opacnej strany.

Das urobit rozvody v servise...to znamena, ze by tam mali byt pouzite original suciastky.
Predas auto...a novemu majitelovi tie rozvody odidu.
Co by si urobil, ak by prisiel s poziadavkou na vratenie penazi ?
Predpokladam, ze by si sa tocil jak had, aby si nedal love.

Ja by som novemu majitelovi dal papiere ohladom opravy, nech sa realizuje s reklamaciou v servise.....prípadne by som siel s nim.

Na opravu sa vztahuje tiez nejaká zaruka...minimalne je to 1/2 roka.
misoft
17.09.18,19:40
Pozri sa na to takto - kúpil 12 rokov staré auto - teda značne "vybehané" - kupil si ho tak "ako leží a beží" - vedel si o prípadných závadách. Tvoje riziko - pôvodný dokonca menil rozvody - ak ti dal lajstrá o oprave - to už nebol jeho problém. Je to problém toho, kto tie rozvody menil - teda servis. Ak boli papiere - tak sa to reklamuje tam, kde to robili - pôvodný majiteľ s tým nič nemá - prachy si pýtaj od servisu.
dmc
18.09.18,05:32
prevadavujci zodpoveda za vady ktore existovali v case predaja a nebol kupujuci s nimi nebol oboznameny. Ak vies preukazat ze vada existovala v case predaja - mas slusnu sancu dosiahnut financnu nahradu. Ak nie - nemas takmer ziadnu.

Zopakujem co si napisal - kupil si si Octaviu 12t- s asi 250 tis. KM...... ked si chcel zaruku - mal si kupovat nove auto.
ivka70
18.09.18,05:43
Od povodneho majitela peniaze nemas dovod dostat.
To by musel byt problem uz pri predaji a on by ti ho zamlcal.
Po 7 mesiacoch od opravy uz ani na opravu zaruka nie je (je 6 mesacna), mohol by si skusit servis a zaruku na vymeneny diel, ale kedze si to uz dal opravit, tazko preukazes servisu, ze chyba bola prave v tom ich diele.

Ber to ako standardnu udrzbu auta, s ktorou pri tolkych najazdenych kilometroch musis pocitat. A pocet takych oprav bude len narastat.
vicktor
18.09.18,06:01
Mas v kupnej zmluve nieco o zaruke? Sotva.