Nika
16.08.06,18:35
Prosím poradiť. Mám takýto problém: dcéra študentka nastúpila počas prázdnin na "brigádu" . Firma to nerieši cez DOVP, ale uzatvára PZ na dobu určitú-v našom prípade 11.7.-31.8.2006. Dcéra ale ochorela a 7.-11.8. bola PN. Jej stav sa však zhoršil a od 13.8. je znova PN(je v nemocnici) a pravdepodobne už do 31.8. nenastúpi. Chcela by som sa spýtať ako ďalej postupovať. Má si ukončiť PN dať výpoveď ? Alebo počkať až toho 31.8 a potom PP zanikne? Alebo bude PN pokračovať po 1.9. v rámci ochrannej lehoty? Má vôbec nárok na náhradu príjmu a ND? (Ja by som jej ich asi nedala). Tú druhú PN si nechala vypísať len preto aby si nemysleli, že sa vykašľala na prácu, že je nejaká nezodpovedná.
Tweety
16.08.06,16:39
Prosím poradiť. Mám takýto problém: dcéra študentka nastúpila počas prázdnin na "brigádu" . Firma to nerieši cez DOVP, ale uzatvára PZ na dobu určitú-v našom prípade 11.7.-31.8.2006. Dcéra ale ochorela a 7.-11.8. bola PN. Jej stav sa však zhoršil a od 13.7. je znova PN(je v nemocnici) a pravdepodobne už do 31.8. nenastúpi. Chcela by som sa spýtať ako ďalej postupovať. Má si ukončiť PN dať výpoveď ? Alebo počkať až toho 31.8 a potom PP zanikne? Alebo bude PN pokračovať po 1.9. v rámci ochrannej lehoty? Má vôbec nárok na náhradu príjmu a ND? (Ja by som jej ich asi nedala). Tú druhú PN si nechala vypísať len preto aby si nemysleli, že sa vykašľala na prácu, že je nejaká nezodpovedná. AK je PP na dobu určitú, tak končí touto dobou.( ak nedôjde k predlženiu doby určitej) PN- nemocenské jej bude preplácať potom SP. Tie dátumy mi tam nejako nesedia. Náhradu príjmu( počas trvania PP) počas 10 dní jej vyplatí zamestnávateľ, potom už SP.
Nika
16.08.06,16:47
Vďaka Tweety. Ten dátum som opravila: nie 13.7. ale 13.8.
Nika
14.09.06,20:07
Tak toto musím napísať. Dcéra PN ukončila 29.8. Doklad o ukončení PN odovzdala zamestnávateľovi 4.9. a dnes už má peniaze zo SP na účte!!!!!! To som teda ešte nezažila.............Musím SP takto verejne pochváliť...:)
Monika Kováčová
14.09.06,20:12
Tak toto musím napísať. Dcéra PN ukončila 29.8. Doklad o ukončení PN odovzdala zamestnávateľovi 4.9. a dnes už má peniaze zo SP na účte!!!!!! To som teda ešte nezažila.............Musím SP takto verejne pochváliť...:)

Tomu neverííííím.... :eek: :eek: :eek:
Nika
14.09.06,20:16
Tomu neverííííím.... :eek: :eek: :eek:


Nuž aj ja som si to trikrát pozerala............ tiež som svojim očiam neverila....... iné nemá čo dostať od nich (KS to má 4018).......
Paula
14.09.06,20:18
Ak ten doklad mala do 5-teho aj sociálka, tak verím.
Monika Kováčová
14.09.06,20:21
Nuž aj ja som si to trikrát pozerala............ tiež som svojim očiam neverila....... iné nemá čo dostať od nich (KS to má 4018).......

TY VOLE!!! Teda nie ty Nika, ale fakt, ja tam môžem čokoľvek doniesť do 5 teho, vždy je to až o mesiac, lebo "už máme uzavreté, neviem či to ešte stihneme atď...":confused:
Nika
14.09.06,20:23
Ak ten doklad mala do 5-teho aj sociálka, tak verím.

V tom prípade pochvala patrí aj zamestnávateľovi...............:)