lacimir
18.11.04,09:06
Surne potrebujem pomoc pri vypracovaní pracovného posudku pre jedného mojho zamestnanca. Nie som personalista a tak uvítam každé ohlasy.
Ďakujem za každý ohlas.
Peťo
18.11.04,10:07
Ťažko radiť. Pozri § 75 ods. 1 ZP. Vo všeobecnosti, pracovný posudok nemá vyjadrovať subjektívne hodnotenie zamestnavateľa ,ale mal by sa sustrediť na konkretné pracovné hodnotenie zamestnanca vo vzťahu k vykonavanej práci. Posudok nesmie porušovať právo na ochranu osobnosti zamestnanca. Pekný deň.
lacimir
18.11.04,12:17
Vďaka za odpoveď. Bohužial §75 ods.1 ZP poznám a je tam len stroho uvedené, že zamestnávateľ musí dať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od požiadania. Ale ja by som sa chcel viac dozvedieť ako formulovať takýto pracovný posudok. Vďaka.
Žofka
18.11.04,13:23
Jednoducho napíš: Zamestanec pracocval vc našej spoločnosti od do. Zaradený bol na pracovnej pozícii ..... Pracovný pomer bol skončený (dohodou, výpoveďou...) Počas pracovného pomeru si plnil pracovné úlohy (priemerne, k spokojnosti svojim nadriadeným, bol ochotný pracovať aj nad rťámec svojich pracovných povinností atď.) Počas výkonu práce sa nedopustil žiadneho porušenia pracovnej disciplíny alebo jeho pracovná disciplína bola na požadovanej úrovni, prípadne dopúšťal sa porušenia pracovnej disicplíny, pri námatkových kontrolách bolo zistené požívanie alkoholických nápojov alebo vykazoval absencie. To predsa musíš vedieť sám aký bol pracovník. Na záver môžeš dať formuláciu pracovný posudok sa vypracováva na žiadosť zamestnanca.
lacimir
19.11.04,06:37
Žofka. Zo srdca Ti ďakujem, presne toto som potreboval. Máš u mňa škridľu čokolády. Prajem pekný deň.