STANO25
19.09.18,08:09
Je nutné prepísať elektrinu a plyn na nového majiteľa bytu ak pôvodný majiteľ tam zostáva bývať aj naďalej.
ivka70
19.09.18,06:19
Nie.
Pokial nemaju alebo nepredpokladaju novy majitel a stary, teda dnes uz novy podnajomnik, vztahove problemy.
Problem totiz moze nastat az v pripade, ze skutocne budu chciet energie odhlasit a podnajomnik by robil problemy.
lubko6394
19.09.18,07:00
Prepíš to na seba. Môže sa stať že vznikne sekera a Ty o nej nebudeš vedieť, rovnako vzniká problém ak pôvodný odberateľ nechce/nemôže dať súhlas k prepisu. Ak to dobre chápem tak si od neho kúpil byt lebo mal problémy s financiami. To sa môže zopakovať kedykoľvek v budúcnosti. Ty od neho nájomné síce môžeš dostávať ale on nemusí platiť energie a pri vyúčtovaní/odpojení máš o problém navyše a nie vždy sa k dlžným peniazom prepracuješ.
vicktor
19.09.18,07:19
Nie je nutne / povinne bez ohladu ci tam ostane byvat alebo nie.
Ale na co je to dobre?
Politruk kapitan Kalfas vravieval "pořádek dělá přátele".
ZahradnikAmater
19.09.18,20:38
Závisí od vzťahu majiteľ bytu - platiteľ energie. Pretože ak bude dlh na elektrine, nie je dôležité, kto je majiteľom bytu, ale kto je odberateľom elektriny. Za ním pôjdu dlhy a exekúcie. Ale byt môže byť chvíľu bez elektriny, hoci už tam "nájomník" nebude bývať...
lubko6394
20.09.18,07:15
A čo mu pomôže že dlhovať bude nájomca keď dodávateľ neurobí prepis a možno znovuzapojenie pokiaľ bude na odbernom mieste sekera. A keď bude sekera tak všetky ústne/písomné dohody s dlžníkom sú prd platné. Bude treba sekeru zaplatiť a potom sa súdiť,exekútorovať... Však si tým majiteľ potencionálne zarába na problém, ktorý by podľa môjho návrhu ani nevznikol, resp. by bol okamžite zistený a dalo by sa reagovať. Čo si na nájomcovi vezme ak nebude mať príjem a majetok už nemá ( však aj ten byt predal) - čakať do priznania dôchodku a potom strhávať ? A ešte jedno. Ak dôjde k odpojeniu a bude treba znovu pripojiť tak dodávatelia tam majú pekné pálky nehovoriac o tom že na pripojenie môžu žiadať revízie, dokumentáciu, stavebné úpravy... Zbytočné riziko a bez prospechu pre majiteľa. Čo získa majiteľ tým že zmluvu má nájomník ? Nič !!! A preto by mal riskovať ?
Oliwa
25.09.18,19:46
Odkiaľ beriete, že zadávateľ kúpil byt od pôvodného majiteľa pre problémy s financiami a že ten mu má platiť nájomné??? Možno len otec daroval byt synovi a preto ten dovetok v zadaní, že pôvodný majiteľ tam zostáva bývať aj naďalej...
lubko6394
26.09.18,05:49
Asi z vešteckej gule, to je problém neúplnej otázky. Som už taký - v probléme očakávam vždy to najhoršie a hľadám riešenie megaproblému. Ak riešenie megaproblému nájdem tak ak sa ukáže že problém je menší tak to mám vyriešené dopredu. Horšie je myslieť si že je to brnkačka a ukáže sa že je to megaproblém.
Oliwa
26.09.18,11:32
Mal by si ísť robiť precedu... :D tam je megaproblémov až-až...
lubko6394
26.09.18,12:07
Aké megaproblémy má preceda. Jedine ako kamošom a sponzorom dohodiť dotácie z EÚ, z rezervy, zo zmlúv... A však kto to od precedu chce tak mu rovno dodá podklady ktoré schváli vláda či parlament a percentičká tečú. Tak aký problém ?
Oliwa
26.09.18,12:23
On nie. Ale my... On má len ochranku...
lubko6394
26.09.18,13:00
A načo mu je ochranka, ja by som povedal že potrebuje ochranu a fest veľkú aby sa do nej vošiel. A konieckoncov čo je to za plukovníka ktorý sa ani sám seba neochráni. Však pod takýmto velením by sa turci dostali zase do Poník a možno aj ďalej a namiesto Viedne by obliehali rezidenciu Bonaparte.
Oliwa
26.09.18,13:32
Tak to Ti ja neviem takto z hlavy povedať... možno sa bojí, či...? Končím s mrnníkovaním témy...:D
misoft
26.09.18,13:35
Sťahuje mu riťku.....:D