etuliacik
19.09.18,14:12
Dobrý deň,

som nováčik v oblasti DPH.
prosím, môžem si odpočítať dph v DP za september z DF na nákup disku do počítača? Firma sa stala platcom DPH k 1.8.2018. Fa bola prijatá v máji.

A tiež DPH zo zakúpených programov Omega a Olymp?

Ďakujem.
mondes
19.09.18,16:28
Áno, v prvom zdaňovacom období je možné si odpočítať DPH zo zásob aj z majetku, ktorý bol nakúpený ešte pred registráciou na DPH. Pozri § 55 DPH.