duficek
16.08.06,20:39
chcel by som sa opytat, je v nejakom zakone/predpise urcena splatnost cestovnych nahrad zamestnancovi?
v zakone o cestovnych nahradach som to nenasiel....iba v jednej prirucke, kde ma zamestnanec 10 prac. dni po skonceni prac cesty na vyuctovanie dokladov a zamestnavatel 10 prac. dni na zaplatenie....

u nas su pracovne cesty zamestnanca kratke, zvycajne len nakup tovaru, vyber penazi z banky, kancelarske potreby atd. - na konci mesiaca sa urobi sumar ciest a vyrataju sa cestovne nahrady. - je tu nejaka pevne dana splatnost ? alebo povazovat koniec mesiaca za "koniec" pracovnej cesty a uplatnit 10 a 10 pracovnych dni?
duficek
17.08.06,09:11
nikto sa nevyjadri?
sadova
11.09.06,20:10
podľa mojho názoru 1O dní na vyučtovanie sa vzťahuje na preddavkové cesťáky ,má niekto predpis ako postupovať v prípade ak sa neposkytne preddavok na cestu , i tu platí10 dňová lehota :) ;)
Danila
11.09.06,20:46
O všetkom pojednáva § 36 zákona o cestovných náhradách. Zamestnávateľ vo vnútornom predpise stanoví režim uplatňovania cestovných náhrad. Zamestnanec je povinný do 10 dní / maximálne do 30 dní/ od ukončenia pracovnej cesty predložiť zamestnávateľovi všetky podklady k vyúčtovaniu. Zamestnávateľ je povinný do 10 dní po predložení týchto podkladov vykonať vyúčtovanie cestovných náhrad a uspokojiť nároky zamestnanca.