Misickaa4
19.09.18,19:40
Dobry den, ak dam v zamestnani vypoved a nedodrzim vypovednu dobu , zamestnavatel si moze narokovat sumu , ktora predstavuje sucin primerneho zarobku a dlzky vypovednej doby.
Vypovedna lehota; v pripade ,ze dava vypoved zamestnanec, je podla zakonnika prace najmenej dva mesiace. Zamestnavatel sa mi vyhrozil, ze jeho pravnik by to vedel spravit na 3 mesiace. Neviem alo? Da sa to?
Ak teda nedodrzim uvedebu vypovednu dobu-vobec-odpocita mi zo mzdy tu uvedenu narokovatelnu ciastku.. co ak mu ale moja mzda nebude stacit na vykrytie tej sumy? Moze ma dat na sud?
Viete, ako sa dostat z prace skor a nedostat pritom okamzite skoncenie? Moja pracovna pozicia sa nezhoduje s tym, co robim
Dakujem za rady
veronikasad
19.09.18,17:48
odkedy trvá pracovný pomer ? aká výpovedná doba je dohodnutá v pracovnej zmluve ?
Misickaa4
19.09.18,17:50
Pracovny pomer trva 7rokov, vypovedna doba je v zmluve uvedena podla zakonnika prace
veronikasad
19.09.18,17:52
Máš v pracovnej zmluve dohodnutú peňažnú náhradu za nedodržanie výpovednej doby ?
Misickaa4
19.09.18,17:54
Ano, je to tam, ze si to zamestnavatel moze uplatnit, ale dohodu o zrazkach zo mzdy podpisanu nemame. Moze mi to aj tak rovno zrazit z cistej mzdy?
veronikasad
19.09.18,18:02
Pozri § 131 Zákonníka práce. Bez podpísanej dohody nie je možné zo mzdy strhnúť peňažnú náhradu za nedodržanie výpovednej doby. Zamestnavatel by si musel nárok uplatniť cestou súdu.