mirka*
19.09.18,19:55
keďže pri skrátenom úväzku nemusím súhlasiť s nadčasom,zaujímalo by ma ako sa počíta priemer dní alebo hodín v týždni.Za mesiac? Môžem teda robiť teoreticky 6 dvanástok a potom týždeň voľna?Skrátený úväzok chcem zo zdravotných dôvodov,preto by mi vyhovovalo skôr max 3 dvanástky týždenne.Ďakujem.
veronikasad
19.09.18,18:15
píšeš o zdravotných dôvodoch a vládzeš odrobiť 6 12-hodinových smien za sebou ?
mirka*
19.09.18,18:27
Nevládzem a preto sa pýtam.Asi bolo vhodnejšie napísať,či mi to môže zamestnávateľ nariadiť,keďže teraz mi to nariaďuje bežne.V poslednej vete som písala,že viac by mi vyhovovala MAX 3 dvanástky týždenne.
veronikasad
19.09.18,18:28
máš priznaný invalidný dôchodok ?
veronikasad
19.09.18,18:35
Na základe lekárskeho posudku môžeš požiadať o skrátenie týždenného fondu pracovného času, príp. preradenie na inú prácu, zodpovedajúcu tvojmu zdravotnému stavu.
S návrhom, ktorý uvádzaš v zadaní (jeden týždeň odpracovať 6x12 hod. a ďalší týždeň mať celý volno, musí súhlasiť zamestnavatel - to nie sú zdravotné dôvody, takéto rozvrhnutie pracovného času ti žiadny lekár nedoporučí.
mirka*
20.09.18,09:52
Chcem dosiahnuť aby som pracovala max 3/12tky za týždeň.Čo by v podstate splňal aj plný úväzok.Avšak ako zdravotník musím odrobiť aj 250 hod nadčas .V zákonníku sa píše,že môj týždenný prac čas nemôže byť viac ako 58 hod...ale je tam čarovné slovíčko "priemerne".Preto mi zrejme teraz nemá problém dať 6/12 a možno aj 7/12. A preto chcem 3/4 úväzok lebo jedine v ňom mám právo odmietnuť nadčas. ale aj v tomto úväzku je zároveň písane o hodinách za týžeň "priemerne" tak je možné,že napriek všetkému mi môže aj v ňom hroziť 6/12tok?Jedine že by som mala potvrdenie od lekára sa tomu môžem vyhnúť?To mi potom teoreticky môže lekár napísať že mám odrobiť len stanovený počet hodín "týždenne" a nie priemerne a môžem zostať aj na celom úväzku?
Jana Motyčková
20.09.18,17:37
Ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, u ZŤP nerovnomerne rozvrhnúť pracovný čas možno len po dohode so zamestnancom. Osobne si myslím, že toto ustanovenie by sa dalo chápať tak, že sa dohodnú aj podmienky tohto nerovnomerného rozvrhnutia.