merry123789
21.09.18,10:40
Dobrý deň, zrejme to tejto témy nepatrí ale už fakt neviem kde sa mám koho spýtať. Som držiteľkou preukazu ZŤP bez sprievodu, s manželom sme obaja žiadatelia o stavebné povolenie k rodinnému domu a náš stavebný úrad si nie je istý či poplatok od nás "vymáhať" alebo nie. V sadzobníku správnych poplatkov je síce, že držiteľ takéhoto preukazu je oslobodený od poplatku, ale nevieme či sa to vzťahuje aj na manželom ako v našom prípade. Prosím o čo najskôršiu odpoveď.
Ďakujem.
misoft
21.09.18,15:06
buchač
21.09.18,19:01
1. Od poplatku za vydanie stavebného povolenia NA ZMENY dokončených stavieb na bývanie sú oslobodení držitelia preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/servis-reality/financovanie/velky-prehlad-poplatkov-stavebnych-poplatkov-takto-vas-skasiruju.html
merry123789
21.09.18,19:24
Ďakujem toto sme vedeli aj pred tým, ide mi o to že sa v našom prípade nejedná o “zmenu” ale o vydanie stavebného povolenia. Takže stále neviem odpoveď na moju otázku.
buchač
21.09.18,19:28
Hm...a čo nie je na tom jasné ?

Keďže sa nejedná o zmenu, tak sa predsa za vydanie povolenia poplatok zaplatí.

Či ???
merry123789
22.09.18,18:58
To kde žijete???! Jasné že sa platí