katka.hesskova
17.08.06,08:09
chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.
katkaj
17.08.06,06:13
chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.

Síce to nie je zmluva ale ešte sa dáva podpisovať vyhlásenie na odpočítateľnú položku pokiaľ si ju neuplatňuje už niekde inde. ;)
Gabi03
17.08.06,06:15
Ešte v súvislosti so stravným alebo stravnými lístkami súhlas so zrážkou zo mzdy.
fipina
17.08.06,06:26
Môžem súhlas so spracovaním osobných údajov zakomponovať do pracovnej zmluvy?
Marína
17.08.06,06:32
Áno, môžeš.
Marína
17.08.06,06:41
chcela by som sa spýtať aké všetky dohody/zmluvy by mal podpísať zamestnanec pri nástupe do zamestnania.
zatial mam pracovnu zmluvu, suhlas so spracovanim osobnych udajov a dohodu o hmotnej zodpovednosti...
neviem ake dalsie by som este mala mat, prosim o radu.
Katka, pozri si tú tému:
http://www.porada.sk/t30769-eo-zaklada-zamestnancovi.html
katka.hesskova
17.08.06,07:26
chcela by som sa spytat- rozdiel medzi vyplatnou paskou a mzdovym listom je ten, ze vyplatna paska sa robi mesacne a mzdovy list je za cely rok???
jankasm
17.08.06,07:28
chcela by som sa spytat- rozdiel medzi vyplatnou paskou a mzdovym listom je ten, ze vyplatna paska sa robi mesacne a mzdovy list je za cely rok???

Áno, presne tak. Mzdový list je vlastne ročný súhrn mesačných výplatných pások.
gabriela7755
17.08.06,07:28
Výplatnú pásku dávaš zamestnancovi mesačne, mzdový list doplňaš mesačne
a vedieš celý rok.
anmary
24.08.06,10:04
Áno, môžeš.

Môžem dať do "Ostatných dojednaní" formulku, že "zamestnanec súhlasí so spracovaním osobných údajov"? Alebo je potreba to tam podrobne rozpísať.:(
jankasm
24.08.06,10:21
Môžem dať do "Ostatných dojednaní" formulku, že "zamestnanec súhlasí so spracovaním osobných údajov"? Alebo je potreba to tam podrobne rozpísať.:(

Ja myslím, že taká formulka by mohla stačiť.
Dadena
24.08.06,10:42
Nestačí. V zmluve môžete uviesť, že neoddeliteľnou súčasťou pracovnej zmluvy je súhlas so spracovávaním osobných údajov. Pozrite si § 7 Súhlas dotknutej osoby zákona č. 482/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.
Zoltán Kovács
24.08.06,10:47
Ja tiež dávam do ostatných dojednaní, že zamestnávateľ súhlasí so spracovaním jeho osobných údajov v informačnom systéme zamestnávateľa. Pri kontrole z Inšpektorátu práce napríklad to brali, ako dobrý nápad, že nevypisujeme milion papierov k pracovnej zmluve.
Dadena
24.08.06,11:11
Ide iba o jeden papier navyše. Neviem, ako by k tomu pristupoval Úrad na ochranu osobných údajov, keby prišiel na kontrolu.