kudal
21.09.18,15:10
Chceme im dat bio neskodny produkt na zlepsenie imunity, ano, bud si to nechaju, alebo to daju clenovi rodiny. Ale nechceme im to zdanovat, ani vymysliet take, ze zdanime, ale sucasne im dame odmenu vo vyske zdanenej ciastky. Vdaka za odpovede.
veronikasad
21.09.18,14:27
kolko máte zamestnancov ? Aká je hodnota balíčka ?
kukučka
21.09.18,16:14
Je to váš výrobok, alebo kúpený?
kudal
24.09.18,06:33
vyse 500
kudal
24.09.18,06:34
hodnota balicka je +-30 Eur
Mila123
24.09.18,06:43
to bol koho taký "geniálny" názor, že balíček vitamínov podporí imunitu.....ak by toto pravidlo platilo, jedli by sme vitamíny tak ako lentilky...
prepáč, napíšem ti to tak, ak mám vaša veľká firma vyše 500 zamestnancov, má na to aby zaplatila aj daň a poistné z balíčka....
pamätám si názor jedného lekára, po otázke či užíva aj "umelé - synteticky pripravené" vitamíny, povedal, že predsa nikto nemôže vedieť len tak , či a vôbec ktorý vitamín mu chýba, najjednoduchšie je ho prijímať v strave, a on nie je taký bohatý aby vylučoval až taký drahý moč (vitamín C sa pri nadbytku vylučuje močom)
kudal
24.09.18,06:58
islo mi o to, aby to zamestnanci nemali vo vyplate. nie je to vitamin c. je to prirodne. ani nikoho nenutim. jednoducho, pokial niekto povie, ze si to neprevezme, ja ho nebudem nutit. ide o to, ze reagujeme na situaciu, ktora je vo firme, minule obdobie sme mali zvýšenú PN-kovost. ak mate mozno lepsie skúsenosti s niecim inym, dajte mi vediet.
Tweety
24.09.18,08:28
Balíčky pre zamestnancov sú ich nepeňažným príjmom, ktorý podlieha zdaneniu aj odvodom. Ešte by ste mali možnosť dať to ako repre, teda pripočítateľnú položku k ZD zamestnávateľa.
kudal
24.09.18,09:10
Dakujem, prezistim si repre moznost
veronikasad
24.09.18,09:42
Pri menšom počte zamestnancov by sa to dalo skryť do repre (pri kontrole tvrdiť, že ste to dávali klientom), vtedy by to bol nedaňový náklad pre firmu bez možnosti odpočtu DPH. Vyhli by ste sa zdaneniu nepeňažného príjmu a odvodom. Či by to prešlo aj v takomto velkom počte, netuším ...
912
24.09.18,10:17
"Brutáciou" nepeňažného príjmu - ide to síce cez výplatnú pásku, ale všetky zvýšené odvody a dane uhradí zamestnávateľ. My sme týmto riešili vianočný balíček, večierok aj športový deň.
IvetaH
24.09.18,11:30
Kúpte im bicykle, alebo vstupky do fitka, plavárne, alebo organizujte prechádzky, prednášky o zdraví. Ale väčšiu kravinu som ešte nepočula, aby niekto niekomu bez lekára bez vyšetrenia naordinoval chémiu.
Mila123
24.09.18,14:17
Kudal, ako vieš, že PN Vašich zamestnancov súvisela s imunitou? Veď k´d diagnózy sa už na "kladenke" neuvádza, je to informácia, ktorú zamestnávateľ nemôže vedieť, nemá ich od koho legálne vedieť....
kudal
26.09.18,07:58
ano, k tomuto som sa dostala, ale to su zase vyššie naklady na zamestnavatela. v kazdom pripade, nakoniec som dostala feedback od jednej firmy, ktora presla hadam vsetkymi benefitmi pre zamestnancov, ze vitaminove balicky nemali u nich uspech. kopec balíčkov im pozostávalo. záver - čomu sa ľudia tešia najviac: poukážka = voľba zamestnanca. môžeme to zúžiť na určité lekárne, resp. obchody. vďaka všetkým za aktívne komenty.
korela
26.09.18,21:04
kudal, za-com sa páčia poukazy na masáže. napr. skôr menej tradičné.
kudal
27.09.18,10:03
to sme tiez mali v plane, ale chceli sme dat aspon 2x, aby to malo nejaky vyznam, ale financne sa to v tom case nedalo riesit. ale dakujem za podnet. premyslim to znovu