sofiaxy
22.09.18,16:01
Zdravím. Zaplatila som jednému pánovi za službu cez Paypal. Je možné od neho dostať peniaze späť, keďže som nebola spokojná so službou?

Nie je to žiadny obchod ani predajca iba obyčajný človek (platila som cez tovary a služby). Kúpila som od niekoho powerliky na instagram, ale nakoniec to nefungovalo, snáď viete čo to je. Zaplatila som 250$ na mesiac, ale keďže to môjmu účtu viac uškodilo ako pomohlo, tak som po 10 dňoch povedala nech ma od tých powerlikov odpojí.

Používala som ich 10 dní a nie celý mesiac, takže by som rada dostala zvyšok alebo plnú sumu naspäť. Pokúsila som sa ho kontaktovať, ale už týždeň ma ignoruje.

Myslíte, že sa to dá vyreklamovať? Kúpa prebehla 6.9.18, čiže nie tak dávno. Takže moja otázka znie, je možné, aby som dostala peniaze späť? Aj keď neviem či by sa nefunkčnosť dala dokázať.

Nikdy som neriešila vrátenie peňazí cez paypal takže neviem čo ma čaká. Bola by som rada ak by mi niekto pomohol.
Nandrolon
22.09.18,14:26
Podvodníčka žiada od podvodníka naspäť prachy? Nová doba???
Predpokladám z názvu, že sú to nejaké "lajky", ktoré sa tvária, že daná vec/človek/predmet/ponúkaná služba sa páči tisícom ľudí, pričom ich vygeneruje jeden človek... Mýlim sa?
sofiaxy
22.09.18,15:23
Nie som žiadna podvodníčka. Nič nepredávam na instagrame a powerliky slúžia na to, aby sa váš obsah na IG dostal na "explore page" snáď nemusím vysvetľovať, a to má za následok to, že sa dostávate pred väčšie publikum ľudí a tým pádom rastiete :)

A moja otázka bola ohľadom niečoho iného. Tak by ste sa mohol vyjadriť k nej :)
Nandrolon
22.09.18,15:40
Paypal má svoj orgán, ktorý rieši takéto prípady. Treba otvoriť do určitého dátumu tzv. "dispute", s popisom problému a ak paypal nerozhodne, tak daný problém sa dá "eskalovať". A ešte otázočka, to akože platíte za službu, kde vám podvodník dá lajky a vy z toho nemáte žiaden finančný prospech? Moc sa mi nechce tomu veriť. Dnes ani kura zadarmo nehrabe...
misoft
22.09.18,16:49
Nuž - žiaľ - Nandrolon sa vyjadril síce neohrabane, ale presne. Ty si si KUPOVALA od niekoho (podvodníka) to, aby tvoj rating stúpal. A rating sa získava kladným hodnotením. V niektorých prípadoch (a to Instagram je) môže jeden člen použiť jeden LIKE (v niektorých prípadoch za 24 hodín, inokedy celkovo len raz) - a ty si chcela prostredníctvom zaplatenia služby chcela, aby tvoj rating narastal podvodným spôsobom.
sofiaxy
22.09.18,22:41
O dispute viem len si nie som istá, či je to ok pri popísaní problému spomenúť niečo také ako powerlikes. A treba aj nejaký dôkazový materiál? Alebo by stačil dôvod na vrátenie peňazí len to, že som platila za mesiac a nakoniec z toho bolo len 10 dní?

Povedzme, že zatiaľ z toho nemám nič. :) A nie nechystám nič také ako dropshipping.

misoft - Instagramu asi veľmi nerozumiete. V prvom rade IG nie je určený na to, aby človek rástol organicky. (váš príspevok ukáže iba 10% vaších sledovateľov) Čím ďalej, tým viac instagram limituje ľudí, aby sa ich príspevky nedostávali do širokého publika, a tým pádom vás chce prinútiť si od nich (Instagramu) kúpiť reklamu.

A čo sa týka powerlikov tak to vysvetlím lebo neviete o čom to je. Powerlike to je like od veľkého účtu dajme tomu účet, ktorý má 100k+ sledovateľov. A tá služba, ktorú som si kúpila je zoskupenie veľkých účtov dajme tomu 300 účtov, ktoré majú viac ako 100 000 sledovateľov. To nie je jeden účet ALE 300 účtov, ktoré keď zverejníte príspevok, tak vám do určitého času dajú automaticky like na váš príspevok.
ivka70
23.09.18,03:04
Cize podvodne sa snazis obist pravidla.
Nemyslim si, ze nakup sluzby ako popisujes, je reklamovatelny. Sluzba dodana bola, ze efekt nebol taky ako si si predstavovala, to uz je skor tvoj zly odhad, za to on nemoze. Pan dodal to, co si si objednala. Ani to, ze uz 30 dnovu sluzbu po 10 dnoch nechces nie je problem dodavatela sluzby.
Nandrolon
23.09.18,04:57
Asi tak... paypal sa tym ani nebude zaoberat a zamietne to.
sofiaxy
23.09.18,09:53
Kúpila som si powerliky za 250$ na mesiac pričom som mala pri jednom príspevku dostať do 30. minút 300-400 powerlikov. Sledovala som si to a málokedy som som mala nad 300 pričom veľa z tých likov bolo od mojích sledovateľov, takže sa mýliš jeho služba nebola dodaná ako by mala.
ivka70
23.09.18,10:26
To vska nie je podstatne, kedze obycajny clovek nie je povinny davat zaruku ani vybavovat reklamacie.
Tym skor, ze tskato sluzba je skutocne podvodom aj zo strany kupujuceho. Mozes sa s nim jedine dohodnut.
sofiaxy
23.09.18,10:37
Ale platba prebehla cez tovary a služby takže by to malo paypal zaujímať aspoň trochu, nie? Načo je potom ochrana kupujúceho. Ak sa dá človeku zaplatiť pomoco tovary a služby, tak potom by mala platiť aj ochrana kupujúceho :(

Ja sa v tom veľmi nevyznám preto som sa chcela obrátiť na ľudí, ktorí majú trochu viac skúseností. Viem, že sa to nejako dá.
misoft
23.09.18,12:28
Len na okraj.... kupovanie powerlikes v Instagrame mi pripomína niečo, čo sa deje v reálnom živote v čase volieb.... kupovanie hlasov! Čiže podvod!
sofiaxy
23.09.18,12:40
Nazývajte si to ako chcete, je mi to úprimne jedno. Ale pokiaľ sa nesnažíte aspoň trochu pomôcť, tak načo vôbec komentujete? Presne som vedela, že mám vynechať o čom to je a len opísať situáciu, aby sa riešil problém a nie iné veci.
ivka70
23.09.18,13:07
Nemas co reklamovat, lebo sluzbu, za ktoru si zaplatila si dostala.
Ze si si rozmyslela a namiesto zaplatenej sluzby na 30 dni chces len sluzbu na 10 dni, to nie je predmetom reklamacie.
Ak take nieco nemas v zmluve, tak sa mozes na skrateni casu dodavania sluzby s predavajucim len dohodnut.
A co s tyka funkcnosti, musela by si preukazat, ze sluzba nefunguje tak ako ste si zmluvne dohodli. Tym by si ale musela priznat, ze si si kupovala liky, teda priznat sa k podvadzaniu na instagrame.
Chces do toho ist? Nech sa paci.
V tom lepsom pripade ta Paypal aj Instagram len bloknu.
sofiaxy
23.09.18,13:13
Nerozmyslela jeho služba nefungovala preto som to prerušila, nie preto, že som zmenila názor. Ale fajn nechajme to tak. Skúsim dispute.
ivka70
23.09.18,13:15
a je ti jasne, co budes musiet vysvetlit, ked to budes dokazovat pri reklamacii ....
sofiaxy
23.09.18,13:19
Samozrejme. Pokúsim sa, ak prehrám tak prehrám, ale aspoň skúsim.
Martinjebest
23.09.18,15:40
Nie, no toto nemáte právo, PayPal vám vráti peniaze len ak by ste si napr. kúpili kosačku a prišiel by vám balík s novinami. PayPal rieši len podvody ktoré sú reálne dokázateľné a to pod instagramové linky neplatí. Pokiaľ ste chceli zvýrazniť príspevok, mali ste to kúpiť od vývojárov.

Tiež ste mali rozmýšľať prečo by vám niekto dával niečo čo je výrazne drahšie a nedá sa to kúpiť lacnejšie.
Nandrolon
23.09.18,17:08
1-2-3-BAN. Čau!
bodliak
23.09.18,18:17
Powerliky, bitcoiny, ... Ľuďom JB. $ 250 ?
vicktor
24.09.18,08:05
Staci vyhlasit ze prisli stare noviny namiesto kosacky a peniaze mam naspat???
Idem nakupovat !