CrazySharkSk
22.09.18,19:30
Zdravim nevie mi niekto poradit co to moze byt za chybu. Kupil som si notebook Acer V3 mam 32gb ram 2gb grafiku nvidia geforce gtx 760m. ked som aj cely den na nete alebo pozeram filmy tak v pohode ide ale ked zapnem nejaku hru napr gta 5 alebo aj inu tak mi po par minutach vypne ntb alebo restartuje neviem ci mam kupit znova iny ntb alebo len do tohoto ntb novu grafiku alebo nieco ine.
misoft
22.09.18,17:34
http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-3128602/fix-windows-error-kmode-exception-handled.html
Ale podľa farby BSOD (ružová) - problém s ovládačom grafiky, prípadne chybná grafika.
CrazySharkSk
22.09.18,17:49
Niekedy je ta farba oranzova a niekedz je modra ale chbu ukazuje staletu istu. ovladace by som mal mat uz vsetky instaloval som ich cez driver booster 6 pro.
misoft
22.09.18,18:02
Cez Driver Booster? Môj ty Bože!!!
Pre NB sa ovládače sťahujú zo stránok výrobcu NB!!! Driver Booster ti stiahne ovládače ani nevieš odkiaľ.
Ale podľa farby - je to chyba buď ovládača, alebo samotnej grafiky.
CrazySharkSk
22.09.18,18:24
neviete nahodou kde by som nejaku taku podobnu graficku kartu do nb kupil?
misoft
22.09.18,19:58
Presný model NB? ACER V3 má viacero variant. Okrem toho - GK do NB sa zháňajú ťažko, skoro je to nemožné.
CrazySharkSk
23.09.18,06:47
Je to Acer V3 772G
misoft
23.09.18,12:24
Ak si nájdeš na neho popis - tak zistíš, že má síce dedikovanú grafiku, ale tá je pripájkovaná na pevno
"V případě potřeby většího grafického výkonu se pomocí technologie NVIDIA Optimus aktivuje k desce připájený výkonný dedikovaný čip NVIDIA GeForce GTX 760M s 2 GB vlastní paměti ..." - a to sám nevymeníš, aj keby si zohnal tú dedikovanú grafiku (vlastne je to veľký čip) https://www.geforce.com/sites/default/files-world/geforce-gtx-760m-3.png
Martinjebest
23.09.18,15:51
vypadá to na chybnú grafiku, ak to máš ešte v reklamačnej dobe, tak to reklamuj a vezmi si nový. Ntb ti zrejme funguje z procesorovej grafiky ktorá keď sa dostane na určitú teplotu, počítač sa instante vypne. Väčšinou je to hranica 90-130°C. Túto teplotu ale za normálneho chodu, nemáš šancu získať. Pokiaľ už ale zapneš hru ktorá používa práve procesorovú grafiku tak tieto teploty sú celkom reálne. Grafické karty sú na vysoké teploty prispôsobené a väčšinou ich aj tak nedosiahnu.
misoft
23.09.18,16:34
Trochu ťa poopravím. V takýchto NB je dedikovaná GK určená ako akcelerátor. Jedine herné NB majú plnehodnotnú dedikovanú GK.
V tomto ACERi cez integrovanú idú i tie hry, ovšem vbšetky zložité grafické výpočty (textúrovanie, shadery, aliasing a ďalšie) vypočítava už dedikovaná karta (potrebuje na to svoju pamäť, ktorá je rýchlejšia ako RAMka, z ktorej si berie svoj priestor integrovaná grafika. A keď dedikovaná nepracuje, má zlý ovládač a pod. výpočty musí robiť integrovaná, zobrať si z RAM svoj podiel a využívať na výpočty CPU - a to už potom NB nestíha - a hodí BSOD.
pio3k
24.09.18,10:21
Skúsil by som dať vyčistiť NTB zvnútra, asi je tam kopec prachu.Nakoľko nejde o novinku medzi laptopmi tak asi to. Za prvé pri bežnom používaní to nerobí za druhé pri hrách sa prehrieva zrejme... Laický pohľad na vec a skúsenosti.